Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Készpénz nyito zàro egyenleg...

Készpénz nyito zàro egyenleg a fönök nem èrti. Szerintem érthetö. Vélemenyt kèrek?

Figyelt kérdés

Van egy kassza ahol a cég apro cseprö ügyeire keszpenzt tàrolunk pl postaköltsegek, irodaszerre, ilyesmik


Naponta vezetve van

Hogy mennyi a nyito egyenleg mennyit költöttünk mennyi a zàro egyenleg


Pl ha reggel van benne 10.000 ft akkor a nyito 10.000, vettem irodaszert pl 2000 Fr ert, ez is benne van leirva(-2000 Ft irodaszer)a Zàro egyenleg igy 8.000 Ft

Masnap a nyito egyenleg ugye igy màr 8.000 Ft



Cégnevet vàltott igy külön tablazatban kell folytatni a Zaro egyenleget nem vihetem àt az uj tablazatba


Tehat a következökeppen van vezetve


"A" cég Zàro egyenlege 8.000 Ft

"B" cég Nyito egyenlege 0 Ft

Tehat a kasszaban van 8.000-0=8.000 ft keszpenz


A B cég neveben ha veszek ujabb irodaszert pl 6.000 Ft -ert akkor az egyenlegek:


"A" cég Zàro egyenleg 8.000 Ft

"B" cég Zàro egyenleg 0-6.000= 6.000 Ft tartozas (azaz -6.000Ft)


A kasszàban van 8.000-6.000= 2.000 Ft keszpenz


Ezutan ha veszek megint irodaszert B cég neveben 2.000 Ft -ért


Akkor az egyenlegek:


"A" cég zaro 8.000 Ft

"B" cég zaro 8.000 Ft tartozas (azaz -8.000)


A kasszaban 0 Ft


Erre azt reagalta a fönök hogy valamit jol összekuszàltam ez igy nem lehet, nem jo, majd megbeszeljük.


Pedig szerintem de, igenis jo.


2019. nov. 22. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is kusza így. Számomra úgy lenne logikus, hogy "A" cég záróegyenlege = "B" cég nyitóegyenlege. És onnan már lehet látni normálisan, hogy mennyi pénz is van a kasszában.


"Cégnevet vàltott igy külön tablazatban kell folytatni a Zaro egyenleget nem vihetem àt az uj tablazatba" - miért nem viheted át?

2019. nov. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pontosan. Igy kezdtem en is higy A ceg zarot atvittem B cég nyitonak.

De mondta hogy ez ket külön cég es ezert nem vihetem at. Igy külön szedtem es ugy vezetem.


Erre mar meg ebbe is beleköt ahogy most van vezetve

2019. nov. 22. 11:36
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem erti miert nincs penz a kasszaban, illetve azota mar minuszos is a kassza (mert sajat penzböl költök es azokat a vasarlasokat is beviszem hogy majd kiveszem a kasszabol eeröl tudni szokott hogy sajat penzzel potolom)


Most azon van fennakadva szerintem miert lett minuszos. Hat csak mert nem hoz bele penzt. De szerinte en vezetem rosszul a tablat..

2019. nov. 22. 11:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs nyitója, akkor nem kell meglepődni, hogy mínuszos. Amúgy meg ha "A" cég megszűnt, akkor a pénz kikerül belőle, ott a záróegyenleged csak 0 lehet. "B" cég pénztárába meg valami összeget be kellett volna fizetni, hogy legyen miből költeni.
2019. nov. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem jó így.
2019. nov. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs rendben.
2019. nov. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez ugy nagyon nem jo
2019. nov. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen de nem hozott B cég nyitot ezert igen johogy minuszos a B cég.


Az olyan valaszoktol kimeljetek màr meg legyszi amiben nincs okfejtés

2019. nov. 22. 13:43
 9/9 A kérdező kommentje:
"A" ceg zaroja csak ugy lehetne nulla ha kivesziba 8000 Ft zaroegyenleg keszpenzt es visszateszi a bankba, (azaz van rola penztarkiadasi bizonylat meg bankmozgas 8000 Ft jovairasrol.)
2019. nov. 22. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!