Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet-e bírósági végrehajtóval...

Doppika kérdése:

Lehet-e bírósági végrehajtóval részletfizetésben megegyezni?

Figyelt kérdés
Bírósági végrehajtó sajnos letiltja a fizetésem 50%-át. Sokszor fellebbeztem a bíróságon, de sajnos állandóan elutasítottak, úgyhogy ide jutott az ügy. Mivel egyedül nevelem a kislányomat, tartós beteg vagyok és albérletben lakunk (plusz a rezsi) így a megélhetésünk rendkívül nehéz lett. Írtam egy kérelmet a végrehajtónak, amelyben kérem, hogy egyezzünk meg egy összegben havonta, melyet minden hónapban utalok, és így a megélhetésünk sem kerülne veszélybe. Azt is leírtam, hogy természetesen bizonyítani tudom a fentieket, azt sem bánom, ha személyesen kijönnek ellenőrizni. Még nem kaptam választ, csak kíváncsi lennék, hogy van-e esélyem megegyezni velük?
2019. nov. 23. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:

nem

előbb kellett volna

2019. nov. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Hogyne lehetne!

Az elsőnek fogalma sincs, csak tippelt.

Természetesen van ilyen lehetőség, de azt tudnod kell, hogy reálisan fogja nézni, ha most a havi nettó 200-adból 100-at letilt, te meg felajánlod, hogy havi 20-at fizetsz, abból nem lesz megállapodás.

Nekik azt kell nézni, hogy a tartozás belátható időn belül megtérüljön.

Ha letiltással mondjuk 20 hónap lenne, a te ajánlatoddal 25, az szerintem elfogadható, de ha olyan kis összeget tudnál csak fizetni, hogy 80 hónapra ugrana, akkor veszett fejsze...

2019. nov. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az előttem szóló leírta.

A végrehajtó feladata pontosan az, hogy minél előbb, minél nagyobb összegben behajtsa a tartozást. Nem az ellenkező.


Annak nagyobb az esélye megállapodni a végrehajtóval, akitől semmilyen módon nem tudja behajtani a tartozást, mert ha másképp nem is, de részletekben van esély arra, hogy térül.


Ha a fizetésed 50 %-át tiltja, nem pedig a 33 %-át, akkor nem csak egy tartozásod van, hanem több is.

2019. nov. 24. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A végrehajtás kérővel tudsz egyeztetni pl. részletfizetésben.Azt viszed a vegrehajtonak aki felfüggeszti addig a behajtásokat amíg a végrehajtást kérő újra nem jelzi, hogy megint nem fizetsz. Az egész procedúra végén amikor a teljes tartozás rendezve van, akkor ki kell fizetned a végrehajtó behajtási jutalékát is ettől függetlenül.
2019. nov. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!