Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van összefüggés ezek között?...

Van összefüggés ezek között? (pénzügyek, spórolás, zsebpénz)

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, az, hogy valaki mennyire jól tud bánni a pénzzel, összefügg-e bizonyos dolgokkal, körülményekkel. Kérlek, válaszoljatok röviden az alábbi kérdésekre!


1. Jól bánsz a pénzzel, képes vagy spórolni, félretenni, be tudod osztani a bevételeidet, vagy épp ellenkezőleg, kifolyik a kezeid közül a pénz, és akár adósságaid is vannak?

2. A szüleid jól bánnak a pénzzel vagy sem?

3. A szüleid tanítottak téged, hogyan kell bánni a pénzzel, ők hogyan csinálják?

4. Kaptál zsebpénzt gyerekkorodban?


Én pl. egyáltalán nem tudok bánni a pénzzel, nem tudok spórolni, minden kifolyik a kezem közül, rengeteg adósságom van. A szüleim ennek az ellentétei. Viszont soha nem tanítottak meg ezekre a dolgokra és zsebpénzt sem kaptam, amin gyerekként gyakorolhattam volna.


Köszi, ha ti is írtok!


2019. nov. 24. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:

1.- Igen

2.- Nem

3.- Nem

4.- Nem.

2019. nov. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1, Igen, jól bánok a pénzzel. Saját vállalkozásom van, ami évről évre növekedik. Saját pénzből, hitel nélkül. Emellett van megtakarítás is, ami szintén növekszik évről évre.


2, Nem. Van minimális megtakarításuk, de kifolyik a pénz nagyobb része a kezük közül. Tesómnak még mindig 15 milliós adóssága van egy chf lakáskölcsön+válás miatt, amibe már 12 millát beletolt. Fizetése 1:1-ben erre megy el, megélhetésre kölcsön kell kérnie. (főleg a szülőktől)


3, Nem tanítottak.


4, Kaptam pénzt, de nem volt rendszeres és nem volt kimondva, hogy zsebpénz. Ált ha boltba küldtek, akkor a visszajáró aprópénzt megtarthattam.


Összefüggés ezek között esetemben?


Látom, hogy 65-70 éves szüleimnek még ebben a korban is a "jaj nincs pénzem" a napi mantra, meg a "másnak miből telik a ...-ra". Ezt én el akartam és el akarom kerülni mindenáron. 65-70 évesen nem akarok azzal foglalkozni, hogy mennyi pénz van a bankszámlámon, és mennyibe kerül egy bevásárlás. Jó úton haladok efelé.


Látom, hogy a környezetemben élő fiatalok 25-35 év köztiek főként, körbe körbe futkosnak, ez a iskola-> munka->feleség,gyerek->lakásvásárlás hitelből -> majd munka megszakadásig, hogy jusson a törlesztőre, meg nyaralni családostul 1 hétig Görögbe.. mert az milyen jó! -> majd utána munka egy gyűlölt munkahelyen kiszolgáltatva, mert elcseszték a megtakarításukat nyaralásra -> másik év ugyanaz pepitában. Nem látják a gyereküket felnőni.


Pl.: Apu elmondta, hogy az unoka esetében sok olyan dolgot tapasztalt meg élőben, amit nálunk (3 saját gyerekénél) nem látott, mert dolgozott! Na, ez engem akkor kiakasztott. Én látni akarom majd a leendő gyerekemet felnőni, akarok vele foglalkozni eleget, kipihenten, türelmesen, ami nem a napi 8-10-12 óra munka után lesz! (és nem igen érdekel, hogy Afrikában éheznek)


Ha lesz kapcsolatom, akkor nem 20 éves hitellel karöltve szeretnék összeköltözni a párommal, hogy az életünk másról ne szóljon, mint az állandó túlórázásról, hogy a havi törlesztő meglegyen.

2019. nov. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Nagyjából jól bánok vele. Minden hónapban képzek megtakarítást, de mindig hagyok egy keretet is, ami "folyhat"... :) Ez akkor is így volt, amikor a fizetésem a jelenlegi harmada volt, csak nyilván az arányok voltak mások.

2. A szüleim is jól bánnak a pénzzel, bár nem túl bátran.

3. Már egész kicsi koromtól tanítottak rá. Volt takarékbetét könyvem, a kapott szülinapi pénzek jó részét mindig vittem a bankba. A bolti visszajárókat is mindig "eltetették" velem perselybe. Tanítottak milyen érzés költeni valamire a boltban és kiszámolni, hogy jól adott-e vissza a pénztáros. Igyekeztek arra is rávezetni, hogy a jó munkának eredménye van, egy 5-ös az öt fő tárgyból nálunk sokáig 50 forintot ért. :)

4. Kaptam zsebpénzt, de nem túl sokat, inkább csak reggelire, vagy alkalmanként valamilyen eseményre (pl. sulibuli). Ebből nem igen tudtam gyűjteni a malacperselybe soha. Egyébként annak jelei már akkor is megmutatkoztak, hogy kell egy laza keret, amit költhetek, ha rámjön a költhetnék.


Pénzügyileg összességében szerintem sokkal tudatosabb lettem a szüleimnél és bátrabban keresem a lehetőségeket.

2019. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!