Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi a havi kiadásod,...

Mennyi a havi kiadásod, hogyan spórolsz?

Figyelt kérdés
Eddig nem igazán figyeltem oda a pénzügyekre mert volt sok tartalék de vettünk házat és felújítottuk, így félretett pénzünk már nincs, közben nekem lejár egy hónap múlva a gyes és a költözés miatt nem tudok visszamenni a régi munkahelyemre, keresnem kell új munkahelyet. Így egyenlőre csak a férjem fizetése van, az 260 ezer, de majdnem 2 hónapig jár nekem az álláskeresési járadék, ami nem sok, de semminél több. Viszont ha januárig se találok munkát az már nagy baj lesz, ezért akarok mostmár spórolni meg ugye lassan itt a Karácsony is.

2019. okt. 24. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 300 körül elvagyunk egy hónapban és a maradékot félrerakjuk. Tipikus két szülő, két gyerek család.
2019. okt. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszek karácsinyi vacak túlárazott ajándékokat és nem járok nyaralni. Rengeteg pénzt meg lehet ezzel spórolni évente.
2019. okt. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Jelenleg bónuszokat meg részvényeket nem számítva átlagosan 610k körül keresek havonta, saját, hitelmentes ingatlanban élek. Így átlagosan 250k-t teszek félre, a többi elfogy, mert sokat utazom. A cél, hogy legyen egyben nagyjából 10 millió forintom, hogy olyan 1.5 évre szabadságra tudjak menni a kövezkező pár évben.
2019. okt. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Spórolni ugyanúgy kell, mint fogyókúrázni, költs kevesebbet, mint a bevételek.

Sajnos nincs királyi út. Nem tudom, milyen ötleteket vársz, a net tele van "hogyan spóroljunk" írásokkal. Némelyik hasznosabb mások kevésbé.


Hogyan spórolok? Normális fizetésem van, ami alacsony igényekkel párosul, így nem kell odafigyelnem mégis marad bőven hó végére. Ha 300ezret el akarok költeni nyaralásra, akkor gond nélkül meg tudom tenni, anélkül, hogy külön spóroltam volna rá.


Ha 260-ból kéne 3 embert eltartanom úgy iszonyatosan nehéz lenne még megtakarítani is.

2019. okt. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Mi a férjemmel ketten vagyunk, elég jól keresünk ketten együtt, de így is nagyon hamar elfogy a pénz.. Mi nem karácsonyozunk, nem nyaralgatunk (évente 1-2 hétvége belföldön ), próbálok ésszerűen főzni, ételt sosem dobunk ki, ha húsos a leves akkor a főétel húsmentes és fordítva. A kenyeret magam sütöm, olcsón fenntartható autóink vannak, nem gyorséttermezünk, nem mozizunk, nem bulizunk. Egyikünk sem dohányzik és nem iszunk alkoholt.

Havi 1 bevásárlást ejtünk meg, így nem esünk bele a hibába, hogy hetente többször vásárolgatunk. Így nyomon tudjuk követni a háztartás kiadásait.

Kertes házban élünk, így kertészkedünk is, az alap dolgokat meg tudjuk termelni munka mellett is.

A plázákat nagy ívben kerülöm, nem ülök be kávézókba, cukrászdákba. Én összességében az ételek tudom a legtöbbet spórolni, mert ha mi kapnánk 2 millió forintot minden hónapban, mindet el tudnám költeni kajára :)

2020. okt. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jol kerestek, nem koltotok semmire megis elfogy a penz. Hat ez nekem valahogy nem stimmel...
2020. okt. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sokáig nekem sem volt kerek, aztán összeírtam a férjem kiadásait a hobbijaira amik elég húzósak.. ezekből is próbáltunk most visszavenni.
2020. okt. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!