Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért 3 héten...

Magyarországon miért 3 héten keresztül van Black Friday?

Figyelt kérdés

Már harmadik, ha nem negyedik hete megy tv-ben reklám, itt, ott, amott bf, miközben hivatalosan, (ha jól tudom) holnap lesz.

Mi értelme minden héten, tehát nem csak pénteken annak lennie? (itt nem a pénzügyi dolgokra gondolok, stb.:) )

Elnézést, ha rossz a kategória.


2019. nov. 28. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Tök mindegy mikor van itthon Black Friday, a magyarok nem annyira gazdag emberek mint más országokban, ahol fél nap alatt kirámolják az üzletet. Itt lehet folyamatosan minden nap is, nincs mindig pénz csak fizetésnapokon, szerintem ez a magyarázata.
2019. nov. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Mert a cégek marketingkultúrája a béka segge alatt van, illetve azért mert van olyan hülye, akinek november végén már áll a feldíszített "karácsonyfa" a nappalijában. Ezek után a 3 hetes bf bármekkora lehet. Én év közben is láttam ilyet. A hivatalos mindig november utolsó péntekje, de cég dönti el, hogy mikorra kampányol be egy ilyet az év közben.
2019. nov. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Itthon nincs black friday :D mediamarktban folyamatosan vannak akciók minden hónapban van a terméknek egy teljesen irreálisanagas ára és ezt havonta többször is elviszik. De ez nem csak black friday nél van hanem egész évben és mindenhol....
2019. nov. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Mert két hét alatt sokkal több vevőt tud szerezni az üzlet, mint egy nap alatt.


Mellesleg semmi magyar nincs ebben a gondolkodásmódban. Példának okáért az Egyesült Királyságban is hetekkel korábban elkezdődtek a leárazások a black friday jegyében. Sőt, ez még hagyján, de több bőrt is lehúznak róla egész hétvégés leárazásokjal, plusz megspékelve egy Cyber Monday-jel is.

2019. nov. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

A "hivatalos" Black Friday ma van. Csak addig, amíg Amerikában ez úgy néz ki, hogy ilyenkor akár70-90 százalékkal is leáraznak néhány darabot - nem véletlenül tapossák egymást -, addig itthon ezzel is "trükköznek" a kereskedők és vagy megemelt árat áraznak le, vagy "kemény" 15 %-os árkedvezmény van (ezt tegnap hallottam a tévében valamire, hogy Black Friday alkalmából 15 5 kedvezmény - el is röhögtem magam).


Hogy miért 3 hétig? Mert sokan "bekajálják" a Black Friday-t és igen, 3 hét alatt sokkal több árut tudnak eladni a kereskedők, mint 1 nap alatt.

2019. nov. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

- nálunk 3 hétre oszlik meg a 90%-nyi leárazás

- részleges leárazást adnak pl. napelemes rendszernél a felmérésből engednek el 90%-ot, vagy az engedélyezési költségből (ami nekik eleve szinte ingyen van)

- sok esetben elveszíted a garanciát a kedvezményes termék megvásárlásával és legális mivel kivan rakva a plakátokra is, de 100-ból max. 1 embernek tűnik fel

2019. nov. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!