Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a különbség a költségek...

ISW kérdése:

Mi a különbség a költségek leírása és az értékcsökkenés elszámolása között?

Figyelt kérdés

Leginkább az érdekelne, hogy a leírás, mint fogalom az mit takar? Van egy esettanulmány, amit meg kell oldjunk és tanácstalan vagyok.


Az esettanulmányból egy részlet:

Az építkezés költségeit a 3. évtől kezdve 15 év alatt lineárisan lehetne leírni. Ahogy a cég többi fejlesztését, úgy ezt a bevásárlóközpontot is a legszigorúbb előírásoknak megfelelően készítenék, így a 17. évig nem lenne szükség az újjáépítésére. Várhatóan a telek megőrzi értékét, de értékcsökkenés elszámolására nincs lehetőség.


A Waldo County esettanulmányból idéztem. Azt kell megoldanunk. NPV-t kell számolnunk és az infláció is közben játszik, viszont az infláció nem hat az értékcsökkenésre, ezért nagyon összekuszálódott minden.


Ha van valaki, aki tudna segíteni és szívesen segítene, akkor leírnám részletesen a dolgokat.



2019. dec. 3. 18:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Az épületre számolhatsz el ÉCS-t, a telekre nem. (mivel a számviteli TV utóbbi nem engedi meg.)


Az épület ÉCS-ét az épület "teljes értékéből" kell kiszámolnod, ami a számviteli tv szerinti bekerülési érték szakasza nyújt segítséget. (mivel nem tudom, hogy milyen adatok vannak megadva így pontosabbat nem lehet írni)

2019. dec. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!