Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a különbség a sárga csekk...

Mi a különbség a sárga csekk és a fehér csekk között?

Figyelt kérdés
2019. aug. 16. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Más színűek.
2019. aug. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Semmi
2019. aug. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Úgy tudom, hogy a fehér csekk olcsóbb. A festék anyag hiánya miatt. Talán 120 Ft-al. De mint fizető, sosem tapasztaltam.
2019. aug. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
Számodra nincs különbség. Csak jogilag más és ez csak a postának számít, neked mindegy. (Ez a festékspórolós ötlet igazán vicces...)
2019. aug. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Most olvastam utána. Igen van egy két oldal, ahol a festék kihagyása miatt írják olcsóbbnak. Természetesen más okok miatt is. Tehát akkora butaságot, viccet nem írtam. Emlékeztem az elhangzott okokra. De nem gondoltam volna, hogy már ennyi idő eltelt a bevezetése óta. Már ahol csak tehetem, nem kérek csekket.
2019. aug. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Kb annyi a különbség, hogy a sárga csekken lévő összeget a posta egy közvetítőn keresztül utalja el a szolgáltatónak, a fehér csekket pedig közvetlenül. Így a közvetítő szolgáltatási díját spórolják meg.
2019. aug. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%

Béci leírta a lényeget. Semmi köze a festékspóroláshoz. Ez kábé annyira volna életszerű, mintha azt írnád hogy azért kisebb a nanoSIM hogy spóroljanak az alapanyaggal. Nevetséges, még akkor is ha lepontozzátok - szokás szerint - a jó választ.



"Megtakarítást hozna a cégeknek a fehér csekk, a Magyar Posta pedig védeni tudná a piacát a sárga csekk konkurenciájával. A Népszabadság információi szerint az állami cég már az összes nagy szolgáltatót megkereste a fehér csekk ajánlatával.


Nemcsak jelentősen megemeli a sárga csekkek díját a Magyar Posta jövőre, hanem egy új termék, a fehér csekk formájában konkurenciát is állít a bevétele 15-16 százalékát generáló készpénzátutalási megbízásnak - írja a Népszabadság. A lap információi szerint a posta erre 50-80 forint közötti ajánlatot adott, ami lényegesen kedvezőbb a sárga csekknél. "


Tehát a szolgáltatók spórolhatnak mert a posta olcsóbban kezeli a fehér csekket. A színe meg azért ilyen mert könnyebb megkülönböztetni a másiktól és ennyi...

2019. aug. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!