Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt egyesek,...

Miért hiszik azt egyesek, hogy a 3%-os infláció azt jelenti, hogy ugyanazért a keresetért 3%-kal fognak rosszabbul élni jövőre?

Figyelt kérdés
Az átlagembert érintő változások, mint havonta dráguló élelmiszer (éves szinten kb. 20-25%), benzin/gázolaj, bőven 3% felett van, így kb. ha nem kap valaki évente 20.000 ft-tal több fizetést, akkor rosszabbul fog élni.
2019. dec. 19. 11:33
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
76%
*létminimum számítás nincs
2019. dec. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
76%
A minimálbér létminimum alatt volt szinte mindig. Pont mostanában kezdett fölé emelkedni!
2019. dec. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
28%

És igazából lényegtelen hogy a minimálbér kicsit alatta van esetleg, bár ugye pont legutóbb már egy szinten voltak, köszönhetően az utóbbi évek jelentős minimálbér emelésének. A létminimum egy viszonylag(mélyszegény csöveshez képest) kényelmes élethez elég, de jóval kevesebből is meg lehet élni. A neve nem ezt sugallja persze.


Lehet folyamatosan hisztizni, hogy egyre rosszabb egyre rosszabb minden. De a valóság egész más. Jobban élünk, mint 10-20 vagy 50 éve. Lényegesen jobban.

2019. dec. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
88%

"A minimálbér létminimum alatt volt szinte mindig. Pont mostanában kezdett fölé emelkedni!"


Hát, ebben én azért nem lennék olyan biztos... Most nettó 99 ezer ft a minimálbér, viszont a mi önkormányzatunknál - nem tudom, máshol is így van-e ez - bizonyos támogatásokat az egy főre eső jövedelem szerint adnak meg és az bizony nettó 120 ezer ft. (pl. fűtéstámogatás)

2019. dec. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
61%

23-as, lehet, hogy TE jobban élsz, de akiket meg lehet "vásárolni" 10 kg krumplival meg 9 ezer ft-os rezsiutalvánnyal, azok nyilván nem osztják ezt a nézetedet.


És amúgy nem "hisztizünk", csak beszélgetünk :-)

2019. dec. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
28%

Ha "csak beszélgetés" folyik, akkor miért van mindenki lepontozva, akinek eltérő véleménye van?


Pár hete egy kérdásnél kifejtettem, hogy 2007-ben kezdtem dolgozni, akkor 60 ezret kerestem, ma ugyanannál a cégnél, kb ugyanabban a munkakörben kb 200-250 között van a nettóm.

Nem léptem feljebb, nem szereztem új végzettséget, ennyivel nőtt a bérünk.

Fura így egy mondatban leírva az összegeket, de akkoriban az volt a minimálbér, nem éltünk nagy lábon belőle, de megvoltunk.

Multi, ügyfélszolgálat, nem vagyunk túlfizetve most sem.


Szóval annál a régebbi kérdésnél összeszedtem egy csomó mindent, hogy mennyibe került 2007-ben, és mennyiért veszem most.

Egy csomó minden szerintem olcsóbb lett.

Írta valaki, hogy a szolgáltatás drágább lett.

Hát az elmúlt években a villany, gáz ára csökkent. Szerintem vízé is.


Biztos le fog pontozni az illető, bár nem értem az okát, de azt írja, 4-500 Ft egy kiló kenyér. Mi van???

290-ért veszem.

A banánról folyt még vita.

3 éve is volt 600 felett, de most is 299 akcióban, szóval annak az összehasonlításnak sem volt értelme.

A csirkemellnek sem, mert lehet szét kéne nézni előbb, és nem megvenni a legdrágább helyen!



[link]


A csirkecomb 2007-ben 650 Ft volt, szinte ünnepnapokra vettük csak, nagyon szerettem.


Ma a Reálban kb 370 Ft kilója!!!!

HÚS, féláron!

Nem, nem akció. Alapból ennyi.


[link]


Tojás 2008-ban is 30 Ft volt, most is annyiért veszem.

Sőt, ha nagy tálcást veszel, még olcsóbbra jön ki.


2008-ban közel 500 Ft volt az étolaj átlagára.

Ma 300-320 körül veszem.


Tej 220 volt.

Eltelt 12-13 év, 179-199 áron veszem, de akcióban 149 is szokott lenni.

(nem, nem a 0,1%-ost veszem)


Szóval nem vitatom, biztos van, ami feljebb ment, nyilván én is tapasztalom.

De ne csináljunk már úgy, mintha egy csomó minden meg nem lenne olcsóbb!

Nem akarok senkit megbántani, viszont ne is vezessünk félre senkit.


konkrét, valós példákat hoztam, nem saját emlékezetből, hanem szándékosan linkeltem is hivatalos forrást.

Természetesen ha valaki azt akarja kihozni eredményként, hogy minden 2x annyiba kerül, akkor ki fogja tudni hozni, hisz megmutatja, hogy annyiért (IS) lehet kapni.

Persze, 10 éve is lehetett volna mindent dupla áron

megvenni, ha épp a drága boltba ment be az ember.

Meg ma is lehet drágábban venni.

De mikor már online le tudjuk vadászni a legolcsóbb árat, és ingyen házhozszállítja a Tesco, az Auchan, vagy a sarki kisbolt is... amikor naponta 8 reklámújság van bedobva, és egymásra licitálnak, hogy ki adjha olcsóbban a tejet... szóval értitek.

Az ember ésszel él (már aki), és ott veszi meg, ahol megéri neki.

Aki nem megy el a másik boltig, az magára vessen, vegye meg drágábban, de ne sírjon a szája, hogy hogy felment. Nem ment fel, csak jó helyre kell menni.


Abban igazatok van, hogy a méretek sokszor csökkennek, de itt ugye literes étolajról meg kilós kenyérről is esett szó. Az ugyanannyi meg ugyanakkora, mint 10 éve. Meg a liter tej is liter volt akkor is, és most is.


Na, a lényeg, hogy panaszkodni meg siránkozni lehet, csak előtte utána kéne járni alaposan.

Mert ugye kiderül, hogy inkább csak hangulatkeltés meg demagóg duma az egész, nem pedig valóság.


A fizetésem 3x-4x annyi, mint 2007-ben, de sem a kenyér, sem a tej, sem a többi nem kerül 3x-4x annyiba!

Amúgy ez a minimálbér dolog... nekem sok gyári munkás ismerősöm van, 150-200, de akár 300 is összejön nekik, 8 általánossal is, szalag mellett. Vagy sokukat a munkahely képzi tovább, mert megéri nekik. Egy targoncás bizonyítvány, vmi gépkezelő, stb. Az meg utána pótlék. És az éjszakás, hétvégi pótlék is megdobja.

Egy gyári munkás lazán többet visz haza, mint egy tanár.

És pontosan ezt látom: a gyári munkás kocsit tart fent és nyaralni jár.

Ettől függetlenül mindenki panaszkodik, mert ez a divat. De érdekes, mindenre jut nekik.

2019. dec. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!