Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit tegyek? Lent...

Ilyenkor mit tegyek? Lent hosszabban.

Figyelt kérdés
Volt egy pottyos nyeremenyjatek. Ment minden siman, addig a pontig amig a szállirasrol esett szo. Ugye beigertek egy ajandek csomagot, kb 1 honapja levelezgetek veluk. Elkuldtem a csomagot a munkahelyemre..Azt mondrak h senki nem volt ott. Kfcbe kertem, es kozlik nincs ott senki..Kise jott senki ebbe biztos voltam. Masodik korbe a postara kertem, de nem a lakhelyemhez kozelibe. Elmentem mert ilyenkor megintazt allitottak kikuldtek, de sehol nem volt. A postan azt mondtak, hogy smsben vagy email cimen kell ehy olyan uzi amivel feltudom venni. De hat nincs. Kezdek nagyon ideges lenni, 2 honapja h levelezek veluk...Mit lehet ilyenkor tenni?

2019. dec. 27. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Írj nekik, hogy küldjék el a csomagazonosítót, amivel fel tudod venni a postán.
2019. dec. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Még egy e-mailt én is megpróbálnék, utána viszont a nyilvánosság erejét hívnám segítségül.

Vagy a facebook-oldalukra posztolsz, vagy az összes ottani posztjuk alá kommentelsz.

Azt nyilván nem szeretnék, hogy a több tízezer/százezer követőjük azt lássa, hogy hazudoznak, és nem küldik ki a nyereményt.

Ha ez sem hat, és kamuznak tovább, akkor a homárra írj. Érdekes módon az gyakran egyből megoldja a problémát, és az addig bunkó szolgáltatók is nagyon segítőkésszé válnak egy pillanat alatt.

2019. dec. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A cég nyilván kiküldte,neked a futárszolgálattal kell felvenni a kapcsolatot.De hozzáteszem,nem kicsit megbonyolítottad azzal,hogy hol ide-hol oda kérted a szállítást.Nem lett volna egy szomszéd,aki átvegye helyetted?
2020. jan. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ráadásul év végén,amikor egyébként is őrület van minden csomagküldő cégnél.Hozzám heti többször jön csomag mindenféle cégtől,de érdekes módon mindig megtalálnak.
2020. jan. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem bonyolította, és nem hibázott.

Én is szoktam munkahelyre kérni a csomagot.

1. Miért kérném szomszédhoz, mikor egész nap ott vagyok egy fix helyen? Főleg ha az egy gyorsétterem, ahol fix, hogy mindig vannak emberek. Egyértelmű, hogy kamuznak, hogy nem volt ott senki.

2. Nekem pl szomszédom sincs vidéken, de ha valakinek van, az is reális, hogy nem ismeri őket igazán, meg az is, hogy a szomszéd is dolgozik!


Amikor kapsz értesítést, hogy csomagod fog érkezni, az emailben ott van, hogy lehet módosítani a kiszállítás idejét, helyét, stb.

Tehát van ilyen opció.

Erre fel vannak készülve.

Ez egy futárszolgálatnál alap. Nem akkor, amikor már elindult a futár, hanem előző nap. Ő egy másik címet kap meg a listában, az előző címről nem is tud, szóval nincs kavar. -normál esetben.

És neki pont mindegy, hogy a kereszteződésben balra fordul, vagy jobbra fordul. Ugyanúgy 1 db csomagot kell kézbesítenie.

Aki ennyit nem képes kilogisztikázni, hogy a Kis utca helyett a Nagy utcába kell vinni a csomagot, az ne üzemeltessen futárcéget.


Mellesleg nem ide-oda kérte a csomagját.

Volt egy eredeti cím, és egyetlen egyszer módosított.

Megérteném az ide-oda kifejezést, ha 3x kért volna módosítást. De nem.

Én nem hibáztatnám a kérdezőt, mert az első hazudozásból egyértelmű, hogy nem ő a hunyó.


Kérdező: történt vmi azóta?

2020. jan. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem akkor sem egyértelmű ez az egész,amit írt a kérdező.

"beígértek egy ajándékcsomagot"Nyert a kérdező valamilyen játékon,de milyenen?Nem mindegy.

Ha facebook-os játék,akkor is mással kommunikál az ember,meg akkor is,ha bolti vásárlós a nyereményjáték,akkor például az anyacég kiadja egy lebonyolítónak a feladatot,hiába ír a cégnek.Ha a lebonyolító már kiküldte a csomagot a szállítócéggel,akkor a szállítócéggel kell kommunikálni,a lebonyolítónak hiába ír.

Amikor a munkahelyére küldette,ki volt vajon,aki azt mondta,nem volt ott senki?A futár?Nem írja.

Utána egy"nem a lakhelyemhez közeli"postára kérte,ami ugye lehet hogy totál más szervezést kíván a cégtől,mert más csomagpontból indulnak azok a csomagok.

Nem is minden csomagküldő küld előtte bármilyen értesítést.

Ha maga a posta futárszolgálatát várod,még akkor sem(tapasztalat).

Arról már nem is beszélve,hogy általában 1,max.2 alkalommal kísérelnek meg kézbesíteni ingyen,utána visszaküldik a feladónak.

Kivel levelezget a kérdező?

Ja és remélhetőleg nem egy kamu nyereményjáték,mert sajnos olyan is van.

Stb.,stb.

2020. jan. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jaj a google kiadott 1-2 dolgot a kérdezőről.Inkább nem mondok semmit...
2020. jan. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, ezek a kérdések nem relevánsak.


Hogy kivel levelezget? Gondolom első körben a Pöttyösnek írt. A játék az ő nevük alatt fut.

Ha ki is adták szervező cégnek, akkor is az ő felelősségük, ők adták a nevüket hozzá.

Ha beérkezik egy panasz, az ő dolguk továbnbítani a megfelelő helyre. Szerintem ez alap.


A posta, vagy futárcég: más cím, más depó, oké, rendben van.

De ez nem az ügyfél dolga! Oldják meg. Erre írtam, hogy ha ez problémát okoz, több, mint 1 hónapon keresztül, akkor nem kell ilyen céget üzemeltetni.

A lehetőséget ők adják, hogy 1x változtathatod a címet.

Tehát képesnek kellene lenniük erre. Max 1-2 nappal később kézbesítik, mert idő, mire átszállítják. Ez is benne van.

De itt arról van szó, hogy hülyére veszik, és 1 hónapja semmi...


Megnézem azért, mit dob ki a google, mire gondolhattál. Eszembe sem jutott volna egy felhasználónévre rákeresni.

2020. jan. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Megnéztem... 2013-ban munkanélküli volt. Ezen kívül más oldalakon vannak olyan kérdései, hogy hogyan lehet plüssállatokból eltávolítani a penészt, meg hasonlók.


Na de hogy jön ez ide, és miért számít, ha épp átveri egy futárcég?

2020. jan. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én látok mást is.Szerintem vannak hiányosságai a hölgynek,maradjunk annyiban.Volt már pár hasonló kaliberű vevőm,aki alapvető dolgokkal sem volt tisztában a postázás terén.Sem.

De mindegy is.Nem válaszol úgysem.

2020. jan. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!