Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán mikor lehet megnyert...

Vaterán mikor lehet megnyert licitet kifizetni?

Figyelt kérdés
Először licitáltam Vaterán, amit meg is nyertem pár perce, de semmi fizetési vagy hasonló opciót nem látok, csak azt írja ki hogy megnyertem a licitet. eBayen ilyenkor automatikusan kosárba rakja a terméket ha valami licitet nyerek, és ki kell fizetni, itt meg semmi ilyesmi nincs. Meg ha rámegyek arra hogy eladó adatai, van három üres sor, ott sincs semmi ilyen opció. Azt is írta hogy PayPallal is lehet fizetni, olyat se látok. Hogy van ez az egész?

2020. jan. 5. 19:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az aukció zárása után a Vatera szabályzata szerint 3 munkanapja van vevőnek és eladónak a kapcsolatfelvételre.

A Vaterától kellett kapnod egy emailt a megnyert aukcióról - ott lesznek - elvileg az eladó adatai, ott tudsz írni neki.


A Vaterás oldalon, ha belépsz a személyes menübe, akkor a jobb felső sarokban találod a Súgó-t - ott sok mindent el tudsz olvasni a vatera működéséről.

2020. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és lehet, hogy az eladó is fog írni Neked a fizetési kondíciókkal - de nem érdemes egymásra várni :-)
2020. jan. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ez komoly? Tényleg ennyire kőkorszaki? Én abban a hitben voltam hogy mihelyt lejár a licit, berakja egy kosárba, ott belépek PayPalra, lehúzom a pénzt és kész is csak várni kell. Ez mekkora szívás... Elállni nem lehet ezek után? Erről így nem volt szó...
2020. jan. 5. 20:08
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet elállni - el kellene olvasni a Vatera szabályait, mielőtt elkezded használni - és nem is értem, miért akarsz elállni?

Most már így nem kell a termék, amit megnyertél, mert nem kapod meg azonnal az elérhetőséget? Ettől még lehet, hogy már ma jelentkezik az eladó és már ma utalhatsz, stb. Akár holnap már fel is adhatja, ha éppen úgy alakul (nálam úgy lenne).

Szóval miért akarsz elállni? Mennyivel nagyobb gond egy utalás? Vagy külföldről licitáltál?

2020. jan. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Azért gond mert körülményes, ráadásul azt írták lehet PayPallal fizetni, de akkor ezek szerint mégsem, én pedig bankszámla adatot nem akarok megadni senkinek (meg az még plusz költség is onnan utalni, a PayPal meg ingyenes). A szabályzatban ilyesmire nem tértek ki, hogy 13. századi módszereket használnak. Régóta eBay-ezek, érdekes ott külföldről jön a dolog, mégis instant lehet fizetni, biztonságosan, és semmi dolgom utána. Itt mi a garancia hogy valaha megkapom a terméket? Lehet azt mondja az eladó csak személyes átvétel, én meg nem fogok az ország másik végére elmenni az biztos...
2020. jan. 5. 20:18
 6/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, nyugalom... Vasárnap van, béke...

Ha gondolod, linkeld már be nekem, akár privátban azt az aukciót, hogy ennyire ki vagy borulva...

Ha postai szállítási költség is meg van jelölve, akkor biztosan postázza - ha csak személyes átvétel van megadva és Te nem vetted észre, akkor meg az nem az eladó és a Vatera hibája, hanem a Tiéd, mert figyelmetlen voltál.

2020. jan. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Vaterán már csak azért sem lehet azonnal fizetni, mert ha több terméket veszel, akkor mindegyikre felszámolja a postaköltséget- de ha egy eladótól vásárolsz, akkor természetesen csak egy postaköltséget kell fizetned. Ezzel szemben az aukció oldalán meg van adva egy csomó szállítási lehetőség, amit Neked kell kiválasztani a licitálás során, hogy hogyan kéred - ezt már megtetted?
2020. jan. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem magán az aukción akadtam ki, az korrekt volt, hanem ezen a kőkorszaki felületen. Van írva postai szállítás, de hogy fizetem ki ha nincs PayPal címe az eladónak?
2020. jan. 5. 20:35
 9/18 A kérdező kommentje:
Fel voltak tüntetve szállítási módok, de kiválasztani nem engedte egyiket sem.
2020. jan. 5. 20:35
 10/18 anonim ***** válasza:
Ja, még valami eszembe jutott: BIZTOS, HOGY MEGNYERTED? Mert licitálásnál előfordulhat, hogy minimálárat tesznek a termékre és ha nem érted el a minimálárat, akkor nem nyerted meg a terméket.
2020. jan. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!