Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok 18 év alattinak,...

Mit ajánlotok 18 év alattinak, mit csináljak a pénzemmel? Otthon romlik, állampapírt nem vehetek a korom miatt.

Figyelt kérdés

2020. jan. 11. 18:34
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Ad 1: nem kamu a kérdés

Ad 2: Miért ne foglalkozhatnék azzal, hogy pénzromlás meg állampapír, van a szakgimnáziumban is ilyen tantárgyunk

Ad 3: Nem fogok belőle hülyeségeket venni, tartalékolok a jövőre

2020. jan. 11. 19:08
 12/23 anonim ***** válasza:
51%

Apuci,anyuci tessék itt van az 5 millió forint amit adtatok névnapom alkalmából légyszi vegyetek belőle nekem állampapírt és majd ha felnőttem akkor adjátok oda a pénzt ha lejárt, köszi.

Szivesen segítettem

2020. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
88%
Ha ilyen előrelátó vagy, köss egy nyugdíjbiztosítást.
2020. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 b1812567 ***** válasza:
91%

Nem tudom, mennyire vagy 18 alatt. Ha van még pár éved, mire betöltöd, akkor érdemes lenne megtudakolni, lehet-e Start számlát nyitni neked. Az elég kedvezően kamatozik.


Persze ehhez kell majd szülői közreműködés, de a te számlád lesz.


Lényegében bármi máshoz is kell majd a szülői segítség, legfeljebb nem a te neveden lesz az adott számla.

(Tartós befektetési számlában is érdemes gondolkodni, és valamilyen tőkegarantált papírt venni.)

2020. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat!
2020. jan. 11. 21:28
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Vehetsz állampapírt, ha már betöltötted a 14-et. Persze törvényes képviselő kell hozzá, de az jogilag a Tied lesz.


[link]

2020. jan. 12. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
37%
Bitcoin, es ajanlom h kezdj olvasgatni penzugyi blogokat pld kiszamolo, varianace...
2020. jan. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Szüleid nevében tudsz venni valamit (én 18 éves korom előtt jegyeztem először részvényt így).

16 évesen egyedül is nyithatsz Start számlát a Magyar Államkincstárnál: [link]

A Babakötvényt 18. születésnapod után, de minimum 3 év után veheted fel. Kamatadómentes, és a legjobban fizető állampapír, infláció+3%-ot fizet, és az állam is ad egy kezdő támogatást, aminek mértéke a születési dátumodtól függ (2006 előtt vagy után, ha jól emlékszem). Az is lehet, hogy már szüleid nyitottak ilyet neked korábban, viszont akkor is tudsz rá befizetni a fenti kedvező feltételek mellett.

[link]

kiszamolo.hu, abszoluthozam.hu, portfolio.hu

Privátban is írhatsz nekem, ha van még kérdésed.

Sok sikert!

2020. jan. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Bitcoin...Hogyne... Mondjál még ilyen hülyeségeket egy 16 éves gyereknek, hogy az örökségét Bitcoinba tegye.


Ha nem akarsz nagyot kockáztatni, nyugodtan felejtsd el. A Bitcoin egy hullámvasút. Jelenleg 10000 dollár felett van valamivel. Jövő héten lehet 11 ezer lesz. De azis lehet hogy 8. Lehet jövőre lecsökken 1000-re. De azis lehet, hogy visszamegy 20 ezerre. Ki tudja?



Tavalyi évét leírnám a szuper Bitcoinnak:

június: 13.000 körül.

augusztus: leesett 10.000 alá

október: Tovább zuhant 8000 alá (4 hónao alatt majdnem felére esett!!).

október végén: Felkúszott megint 9500 ra.

decemberben volt nap, hogy a 7000-ret sem érte el.


És most éve elején kezd megint lábadozni.


Veszel 5 millióért Bitcoint. Lefekszel aludni. Másnapra lehet már csak 4,7 milliód van. De azis lehet hogy 5,1.


Szóval ja...Tök jó ötlet egy 16 évesnek a pénzét Bitcoinba rakni...

2020. febr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

19 es, amig csak az arra koncentralsz nem fogod azt latni ami mogotte van, amúgy meg miert csak 1 eves tavon tekintesz ra vissza? Akkor menjunk vissza 10 evet, az elmult 10 evben a vilag legjobb befektetese volt.


Miert is jo a btc, azert mert marciustol fele annyi fog letrejonni, 4 ev mulva meg annak a fele, meg 4 ev es annak a fele...


Lassan a vilag megfogja latni hogy ez a jovo, de a magadfajta techologiahoz/penzhez nem erto embereknek mar keso lesz...


Allampapirt kell venni, az hoz 5 szazalekot es ki tudod jelenteni hogy befekteto vagy....

2020. febr. 14. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!