Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire fogja felhasználni az...

Mire fogja felhasználni az állam az állampapír pluszból beszedett összeget?

Figyelt kérdés

Az ÁKK szerint MÁP+ ból eddig kb 2800 milliárd forintnyit jegyeztek.

Mire fogja felhasználni ezt az összeget?

Illetve hogyan fogja tudni visszafizetni kamatokkal együtt?

Ez a kötvény az állam számára az egyik legrosszabb, mivel itt a legmagasabb a kamat, így máris 3565,8 milliárd forintot kell kifizetnie majd 5 év múlva az embereknek valószínűleg kevesebb mint egy év alatt. Hülye kérdés de szerintetek fog úgy „játszani“ az állam az inflációval, hogy reálértéken ő jöjjön ki viszonylag jobban? (szerintem valószínű, mert nem véletlenül nyomják ezt annyira, valamint érdekes hogy próbálják elfeledtetni az inflációkövető prémiumot)



2020. jan. 12. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Arra, amire eddig is felhasználta a kötvényekből bejövő pénzt, a költségvetési hiány kipótlására, lejáró állampapírok kifizetésére.


Hogy mennyire fog játszani az inflációval, azt senki se tudja megmondani. Én abiztonság kedvéért 1/3-1/3-1/3 aranyban veszem ezt, a pmápot és a pemápot. Az elmúlt időszakban az utóbbi volt a nyerő.

2020. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hitelfinanszírozásra.


Az államnak nem ez a legrosszabb hanem az ha külföldieknek van eladósodva külföldi devizában. Az inflációval már eddig is játszott a kormány (lásd mindenféle lakásvásárlási program) ami miatt a gyakorlati infláció szerintem min. 10%-os. Ez szerintem folytatódik.

2020. jan. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!