Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha rendelek egy kamerát...

Ha rendelek egy kamerát Amerikából, ami ott jóval olcsóbb, a rendelés költségei mellett fog rá kerülni még valami amitől többe kerül majd?

Figyelt kérdés
Tervezek egy Sony A9ii kamerát venni egy teleobjektívvel, de több százezer forinttal drágább itthon, mint kint. Feltételezem közrejátszik ebben az, hogy adók rákerülnek, mielőtt itthon adott fotósboltban meg tudom venni ezért annyival több itthon. De ha én amazon vagy külföldi fotós boltból, ami postáz Magyarországra rendelem meg a terméket, akkor is rá fognak menni ezek a költségek? Vagy érdemesebb lenne kimennem, megvenni és hazajönni? Köszi a segítséget
2020. jan. 17. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:

EU-n kívüli rendelésnél ~45 ezer forint (150 euró) kifizetett költség felett 27% áfa, 2,5% vám és 3500 forint vámeljárási költség jön rá.


Azaz minden százezer forintra neked +29500 forint adóvonzat keletkezik.

2020. jan. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ohhh értem. Akkor elutazom külföldre és megvásárolom ott ezeket a dolgokat inkább és hazahozom így.
2020. jan. 17. 18:44
 3/10 anonim ***** válasza:
2020. jan. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Honnan tudják amúgy hogy mennyit ér a csomag ami jön nekem? Megkérem az eladót csomagolja be és csak egy doboz legyen, akkor nem látják mi van benne
2020. jan. 17. 21:16
 5/10 anonim ***** válasza:
De kis naiv vagy. Szerinted nem világítják át? :)
2020. jan. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jó. De akkor ha külföldre utazom és úgy vásárolok be felszereléseket, akkor nem fogják számon kérni rajtam ugye?
2020. jan. 17. 22:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha kiutazol es megveszed, hazaviszed csomagolas nelkul akkor megtudod uszni mert nem tudhatjak hogy nem vittel ki magaddal kamerat hogy fotozz.

Ha csak ezel utaznal ki akkor nem eri meg mert sok penz es ido.

Ha van kint baratod akkor megkerheted hogy vigyen neked egyet mikor utazik Magyarorszagra.

2020. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Amúgy is el akarok menni abba az országba, ahol ezt a legjobb áron be tudom szerezni, szóval win win.
2020. jan. 19. 21:01
 9/10 anonim ***** válasza:
:D De jó neked hogy csak úgy utazgatol?! Én a közértel vagyok így, nem is különbözünk sokba hö! ;-)
2020. jan. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen
2020. jan. 21. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!