Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ügyfélkapun hol tudom megnézni...

Ügyfélkapun hol tudom megnézni, hogy a társadalombiztosításom rendezve van?

Figyelt kérdés
(Jelenleg nincs munkahelyem, de kaptam már levelet, hogy jogosult vagyok az állam általi tb-re, mert voltam bent elintézni). Csak azt is meg akarom nézni, hogy meddig vagyok jogosult. Más kérdés... Ha nincs munkahelyem, akkor is kell adóbevallást csinálnom minden évben?

2020. jan. 18. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
2020. jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"jogosult vagyok az állam általi tb-re, mert voltam bent elintézni"


Ez alatt nem tudom, hogy mit értesz, de ha azt, hogy a járási hivatal megállapította a rászorultságodat, és mentesített az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alól, akkor azt maximum 1 évre állítják ki.


Ahhoz, hogy a fenti járulékot ne is írja elő a NAV, a járási hivatal által kiállított hatósági bizonyítvány másolatát be kell nyújtanod hozzájuk, és a 20T1011 nyomtatványon "ki kell jelentkezned" a járulék fizetése alól oly módon, hogy a hatósági bizonyítvány "kezdő dátumát" beírod a fenti nyomtatványba a járulék-fizetési kötelezettség megszűnésének időpontjaként.


Tehát hol és mit intéztél? Csak azért, hogy képbe legyünk... :)

2020. jan. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Adóbevallást nem azoknak kell csinálniuk, akiknek van munkahelyük, hanem azoknak, akik az adott adóévben adóköteles jövedelmet szereztek, akárhonnan, akárhogyan.


Ha nincs az adóévben adóköteles jövedelmed, akkor nem vagy bevallásra kötelezett sem.

2020. jan. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2020. jan. 19. 15:39
 5/5 anonim válasza:

Szerintem a következő módon a legegyszerűbb:

(Ez ráadásul közhiteles és azonnali)


1. magyarorszag.hu

2. TAJ-nyilvántartással összefüggő szolgáltatások (Legtöbbször menüpont alatt)

3. Használom a szolgáltatást

4. Biztosítási jogviszony


Kész is!

2020. jan. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!