Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igaz az alábbi állítás:   ha...

Igaz az alábbi állítás:   ha vonják a fizetésunk 50%-át  s elintézzuk, hogy több adoelőleget vonjanak mint kéne, akkor azt következő év elején levonás nélkul kapjuk vissza, ha pedig nem intézzuk el, akkor csak egy részét kapjuk?

Figyelt kérdés
2020. jan. 20. 03:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Neked a kérdéseken feltetteken kívül - látom - más jellegű problémáid is vannak... :(


Részemről nem követem tovább, ezért ne fáradj azzal, hogy reagálsz erre.


Köszi!

2020. jan. 23. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az első válaszban lévő kérdésre direkt nem válaszoltál?


Ha van adóalap csökkentő kedvezményed (első házas, gyerekek utáni, személyi kedvezmény), és nem veszed igénybe év közben, akkor az adóbevalláskor egy összegben megkapod (ha nincs adó tartozásod persze).


Példa, br 300e a fizud, 2 gyereked van.

A példa kedvéért a nettó fizut vegyük 200e-nek (kb annyi, egész számokkal jobban követhető)


Ha nem kéred az év közbeni érvényesítést, akkor minden hónapban 200e a nettó fizetésed. Mivel írtad, hogy munkáltatói letiltásod van 50% (tehát legalább 2 végrehajtás) ezért a munkáltató minden hónapban utal a végrehajtást kérő(k)nek 100e-t és neked is 100e-t.

Ebben az esetben évi 1.200e megy neked és ugyanennyi a végrehajtás.

Mivel év közben nem érvényesítetted az adókedvezményt, így következő adóbevalláskor 2 gyerekre, havi 40.000 Ft-ot tudsz visszaigényelni, tehát 480e-t. Ezt egyben megkapod, mivel nem bér, ebből nem veszik el az 50%-ot.


Ha év közben veszed igénybe, akkor a kedvezményből 20e megy neked és 20e a végrehajtónak, ekkor munkabér jellegű a kifizetése, így vonnak belőle. Tehát az első verzióban évi 240e-rel több kerül a zsebedbe.


Arra nincsen lehetőség, hogy megbeszélted a főnökkel, hogy csak úgy több adoelőleget vonjanak le és ezzel csökkentse a munkabéredet és a végrehajtónak fizetett összeget és majd következő évben a téves levonást visszakapd.

Arra sincs lehetőség, hogy munkabéred és a letiltás utalása előtt elutalják a te rezsi csekkeidet, így csökkentve a végrehajtónak járó részt.


Ha jól értem, akkor a kérdés célja az volt, hogyan lehet azt elérni, hogy minél kevesebb menjen a végrehajtónak és minél több pénz maradjon nálad. Így van?


Vannak erre amúgy trükkök (munkáltatói kölcsön, cafeteria) de anélkül, hogy tudnám miről is van szó pontosan, nem tudok válaszolni. Vagyis tudnék, de nem fogok többféle helyzetet leírni, felvázolni, úgy hogy nem tudom mi is a kérdés, annál sokkal drágább az időm. Amúgy az első válasz én voltam és pont ezért kérdeztem rá a körülményekre, hogy ne kelljen kisregényt írni ahhoz, hogy segítsek.

2020. jan. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
a kérdés egy konkrét esetre szolt, s rezsi meg a többi nincs benne. az irásod közpe táán ott a válasz, köszi. azért nem válaszolam a közepe táján mert nem az számit nekem mi van hanem hogy a kérdésre mi a válasz akár van nekem valami, akár nincs. az adotartozás az általad is emlitett okokbol nem játszik
2020. jan. 23. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!