Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi lehetett magyar pénzre...

Mennyi lehetett magyar pénzre átváltva 10000 azaz tízezer angol font 1927-28-ban?

Figyelt kérdés
Bevallom ezen már sokszor gondolkodtam a Csengetett Mylord? című brit sitcom egyik része után,de nem tudtam hol nézhetnék ennek utána,pedig szeretném, tudni mert nagyon érdekel és remélem ez érthető és jelenleg nem tudom akkor milyen pénzt használtak Magyarországon talán pengőt vagy egyebet?

#pénz #angol font #1927-28 #1927-ben magyar pénzre átváltott angol font
2020. jan. 22. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
1927 jan 1-től volt pengő a korona helyett. Wiki.
2020. jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez alapján: [link]

Egy font körül-belül 28 pengő volt.


Ez alapján: [link]

Egy pengő 743 mai forintnak felel meg.


Tehát 10.000 akkori font nagyjából 208 mFt-ot jelent ma.

2020. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt ne hangoztassátok nagyon, mert még kitalálja a kormány hogy nem is gyengül a forint, ellenkezőleg, erősödik! :D
2020. jan. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,de az utolsó válaszolónak szeretném megüzenni,hogy a kormány ami szerintem nem valódi magyar inkább orosz csicska kormány azért is örül annak,hogy gyenge a forint,mert úgy több pénzt tudnak szerezni külföldről,itt szeretném jelezni az átváltást ami miatt például ötezer euró már sokkal több forintot ér,mint amikor erős volt a forint(ugye a régi szebb időkre gondolok most).
2020. jan. 24. 17:16
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja,egyébként az első válaszolónak köszönöm szépen a válaszát,de szeretném jelezni,hogy a kérdésem feltevésekor és kiírásakor arra voltam és vagyok is kíváncsi,hogy tízezer angol font mennyit ért volna akkor magyarországi pénzben,tehát minimum a váltás összegére voltam és vagyok kíváncsi,de tényleg köszönöm szépen a választ és nem kötekedni akartam hanem pontosítottam a szerintem pontosan feltett kérdésem célját.
2020. jan. 24. 17:20
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként azt tudom,hogy akkor még tartott a szörnyű második világháború,de szerintem pontosan ment akkor is a gazdaság a világ minden országában,bár amennyire tudom ott is a legfőbb kiadás sajnos a hadászati kiadások voltak,ami érthető is :'-(.
2020. jan. 26. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!