Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki jártas postai értelmezé...

Valaki jártas postai értelmezésben?

Figyelt kérdés

Ajánlott elsőbbségi levelet adtam fel hétfőn Bp-i Kormányhivatalnak. Postafiók címre kellett küldeni.

A postai nyomkövetésben ez áll:

2020.01.20. 10:09 Felvétel A küldeményt a feladótól átvettük Szxx posta

2020.01.21. 05:15 Kézbesítés Kézbesítés folyamatban Országos Logisztikai Központ

2020.01.21. 06:58 Kézbesítés Küldeményátvétel folyamatban Országos Logisztikai Központ

Mit jelent ez? Betették az értesítőt a postaládába és nem vette át a levelet a hivatal postára járó dolgozója?

Októberben is küldtem nekik, akkor azt írta, hogy: Kézbesített Sikeres Kézbesítés Orsz.Log.Központ.

Január 08-án kaptam a levelet, 15 napon belül lehetett fellebbezni (nyugdíj határozat). Nem szeretném, ha amiatt csúsznék ki a határidőből, hogy nem veszik át napokig.


2020. jan. 23. 08:06
 1/8 anonim ***** válasza:

"Postafiók címre kellett küldeni"

"Mit jelent ez? Betették az értesítőt a postaládába és nem vette át a levelet a hivatal postára járó dolgozója?"


Nem postaláda van, hanem a szó legszorosabb értelmében egy fiók, amit kulccsal lehet zárni.

Lehet, hogy nem minden nap veszik ki, csak mondjuk 2 naponta.


Októberben is postafiók címre küldted?


Egyébként meg nem kell izgulnod, mert úgy tudom (nem 100 %), hogy a feladás időpontja számít - nem az, hogy ők mikor veszik kézhez.

2020. jan. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ugyanoda küldtem októberben is (Bp-i postafiók)

Mivel az egész országból oda kell küldeni (nem a megyei nyugdíj szervhez), gondolom naponta veszik ki a postafiókból a küldeményeket.

Kedden reggel 7 óra előtt már folyamatban volt az átvétel (gondolom betették az értesítőt a fiókjába), de azóta se vették át. (az előbb kérdeztem le)

2020. jan. 23. 09:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Oda van írva, hogy a Logisztikai Központban van átvétel közben. Tehát oda bevitték, és most veszi át majd az, aki tovább viszi. Még az sem biztos, hogy a Kormányhivatali kézbesítő. Várj türelemmel. Még a postaládának a közelében nincs a küldeményed.
2020. jan. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát utolsó, nagyon mellélőttél.

Válaszolt a posta (tőlük is megkérdeztem). Akkor vette át a kormányhivatali kézbesítő, de technikai okok miatt nem jelenik meg a posta rendszerében az átvétel.

2020. jan. 24. 15:44
 5/8 anonim válasza:

Szia!


Megszeretném kérdezni, hogy végül oda ért a levél?

2022. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, ahogy a 4-es válaszomban írtam.
2022. jan. 24. 20:12
 7/8 delusion ***** válasza:
2022 nyarán kiegészíteném ezt a kérdést azzal, hogy már látszódik, hogy megtörtént az átvétel - van egy külön sikeres kézbesítés esemény, ugyanazzal az idővel (időbélyegzővel) mint a küldeményátvétel folyamatban, viszont csak néhány nappal később jelent meg az én oldalamon. Csütörtökön (három munkanappal ezelőtt) adtam fel és tegnap, azaz kedden délután még nem volt ott, ma reggel viszont már látszódik.
2022. aug. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is meg tudom erősíteni, hogy valamiért 3 munkanapon keresztül csak annyi látszódott a nyomkövetésben, hogy "Küldeményátvétel folyamatban", és csak utána került be a "Sikeresen kézbesítve" státusz, az előző státusz dátumával megegyező dátummal. Lehet, hogy a postafiókokra való kézbesítésnél így van beállítva a rendszerük, elég fura...
2023. szept. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!