Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy találjam meg miben...

Hogy találjam meg miben leszek sikeres?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nos, lenne egy igen furcsa kérdésem. Mégis hogyan találjam meg azt a dolgot az életemben amit szeretek, és amiben sikeres lehetek?

Nem azt kérem, hogy mondjátok meg mi az, mert ha én nem tudom akkor más sem, hanem az ehez vezető utat. Olyan munkát szeretnék majd amivel jól lehet keresni, és szeretem csinálni. Ez minden bizonnyal azért van, mert nem vagyunk túl gazdagok, és hiába mondják, hogy a pénz nem boldogít, szerintem egy szintig igen. Illetve hát nem nagyon szeretnek a szüleim melóba járni, folyton azt mondják, hogy elegük van, utálják, stb. Na én nem ezt szeretném, illetve más téren is, pl család, jobb apa szeretnék lenni, és semmiképp sem elhanyagolni a gyerekeim, ha egyszer lesznek. Ti hogy találtátok meg miben vagytok jók? Szeretitek azt amit most csináltok? Mit tanácsoltok nekem?



2020. jan. 24. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbáltam tanári pályát. Sose volt vége, nem egy 8-16 munka, nem lehet letenni, és nagyon be vannak szabva a kereteid.


Próbáltam a kereskedelmet és cégvezetést. Érdekes volt. Embereket menedzselni, konfliktusokat kezelni közöttük, ügyfelekkel bánni, egész éves terveket és időrendet készíteni, jogszabályokat mazsolázni. Pár év elég volt belőle.


Tanultam programozást. Imádtam. Amíg tanultam. A munkahelyen már nem imádtam. Nem értettem semmit, ami körülöttem zajlott, és nem akartam belefektetni azt az energiát és küszködést, amivel belejöhettem volna.


Most technikai supporton dolgozom, imádom. Majdnem 40 évesen találtam meg az igazit, még sosem éreztem ilyet, lelkesen megyek munkába minden nap. Az ügyek érdekesek, ha könnyű megoldani, akkor azért örülök, ha lehet rajta töprengeni és nyomozni, akkor azért.


Emberekkel akarsz foglalkozni vagy inkább adatokkal?

Tudományágak és kutatás érdekelne vagy segítségnyújtás, pl. ápolás, gondozás?

Szeretsz utazni? Könnyen ismerkedsz másokkal?

Örömöd leled az adminisztrációban, a szöszölős aprólékos munkában?

A művészetben? Szeretsz nyelveket tanulni?


Tudod, mi segített nekem?

Nézd végig az OKJ listát, vagy bármi is mostanában a neve. Olvasgasd a szakmák leírását. Aztán ha valami megtetszik, kérdezheted itt, hogy telik egy ember átlagos napja abban a szakmában. De akár egy tanfolyamra is beiratkozhatsz, ha van rá időd/pénzed. Eszméletlen szakmák vannak, és mi ebből nagyon keveset látunk. Egy bolti pénztárost látsz, de egy restaurátort, társasjátéktervezőt, rejtvényszerkesztőt, hangmérnököt, metrókarbantartót vagy egy rovarirtó szakembert (jó esetben) nem.


Elmehetsz pályaválasztási/pályaorientációs tanácsadóhoz is.

Egyet ne feledj: ha valami nem tetszik, később még válthatsz. Persze, macera munka mellett tanulni, bele lehet gebedni, de az korlátozott ideig tart, és megéri. Járj nyitott szemmel, és figyeld az embereket, akikkel találkozol, ki mit csinál, és aközül miben tudod elképzelni magad. Ha valami érdekeset látsz, elegyedj beszédbe az illetővel, meséltesd a munkájáról. Meg fog lepődni, de válaszolni fog.

2020. jan. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Voltam 10 évet kereskedelemben, majd 5t egészségügyben. Most programozok és szeretem. Én nem hiszek az egyetlen jó válaszban. Menni kell, keresni, megtapasztalni, váltani ha nem jó, rugalmasan. Nincs EGY amit meg kell találni. Sokféle pályán sokminden megadhatja amire vágysz. Csak ne hezitálj sokat, lépj egyet előre és majd korrigálsz az irányon, ha szükséges!
2020. jan. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld pacsik :)
2020. jan. 26. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!