Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy Pécs, Baranya...

Mi az oka, hogy Pécs, Baranya megye annyira halott, amikor egy elég komoly egyeteme is van ott?

Figyelt kérdés

Nem sok megyeszékhely mondhatja el magáról, hogy található benne felsőoktatási jogi,gazdasági,műszaki és orvosi képzés is.

Pécs ilyen, viszont mégis a régió ahol van, Baranya megye halott.


Nincs munkalehetőség, az olyan "extra" munkahelyek, melyek diplomával betölthetőek meg különösen nincsenek.



A legtöbb egyetemi város, mint Budapest, Győr,Sopron,Szombathely azért rendelkezik vérkeringéssel, már, ami a munkaerőpiacot jelenti.


2020. jan. 26. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert az egyetem és az egyetemisták megléte nem generál munkahelyeket. Pécs, a pécsi politikusok megbuktak lobbizásból. Karakószörcsögre is előbb tudnak a kormánynál kilobbizni valami jó beruházást.

Nagyon szép ez a kultúra városa meg egyetemi város, csak ebből nem lehet megélni. Ez az egyetemnek jó üzlet, de a városnak nem sok haszba van belőle.

2020. jan. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Sopront meg Szonbathelyet Ausztria tartja el, Győrt meg az Audi. Az egyetlen saját jogán funkcionáló magyar város Budapest, csak onnan meg szivattyúzzák ki a lóvét, mert valamiből el kell tartani a vidéket. Pécsre simán nem jutott valami aránytalanul nagy autóipari befektetés, meg nincs olyan ország mellett, ahol a magyar háromszorosa a mediánbér, nem kell ezt túlgondolni.
2020. jan. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Budapest, Győr,Sopron,Szombathely azért rendelkezik vérkeringéssel, már, ami a munkaerőpiacot jelenti."


Ezzel nagyjából fel is soroltad Magyarország összes élhetöbb városát. Budapesten kivül az a pár város csak a nyugati határ közelségének köszönheti az életet.

Itt erre keleten Debrecen se ér semmit pedig elméletileg 2 legnagyobb város, vagy Nyíregyháza hiába megyeszékhely , a munkalehetöségek szegényesek ahogy a fizetések is

2020. jan. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2#


De, például Fehérvár sincs gazdag ország határa mellett,nincs gyára ott nagy német autógyártónak.Mégis, mennyivel több és jobbak a munkalehetőségek, mint Pécsen.

2020. jan. 26. 11:00
 5/7 anonim ***** válasza:
4: Fehérváron csak annyi gyár van, hogy már alig találnak munkaerőt. Egyébként meg köpésre van Budapesttől. Annyi helyi adó bevételük van, amiről Pécs álmodni se mer.
2020. jan. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Épp ettől kellemes hely Pécs.Nincs az a tömegnyomor,nem árasztja el a sok munkakereső azország minden szegletéből.Munkalehetőség van,csak a fizetés elég gagyi.Az egyetem,és a sok (külföldi)diák max a szolgáltatóipart meg az ingatlanbizniszt pörgetik,szerintem többen vannak,akik ezzel pórul járnak(egyszerű pécsi dolgozó,nyugdíjas emberek),hiszen a szolgáltatások ára,na meg az albérleteké erősen hajaznak a budapestiekére.Én bpesti származású,majd Pécsen egyetemre járó emberke vagyok,és amikor én vásároltam Pécsen lakást,még kb.a fele volt az ára a bpestinek.Most kb 60-70-80%.Albérletek ott kezdődnek,ahol a nettó fizetések.Na és azért még mindig egy vidéki városról beszélünk,nem főváros,ahol annyi a lehetőséged,hogy egy élet is kevés a kihasználásához.Szal ott élni,mindenféle háttér nélkül,kb lehetetlen.

De tanulni sokkal jobb egy nyugis helyen(szerintem),ahol nem kapsz agyf.szt a sok eszetlen embertől,aki mind ott akar vergődni.

Fekvés szempontjából meg szerintem vetekszik Bpesttel,a Mecsekoldal nagyon szép.

2020. jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6: Igen, Pécs gyönyörű, élhető város. Nem túl nagy, de elég nagy ahhoz, hogy jól érezd magad. Kivéve a munkalehetőségek. Nagyon sok évfolyamtársam a munka miatt ment el. Sokszor megpróbáltak hazaköltözni, mert sehol sem érzik ilyen jól magukat. De csak keveseknek sikerült.

Én örülök, hogy itt maradhattam. :)

2020. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!