Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákmunkával kapcsolatban...

Diákmunkával kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Jövő nyáron szeretnék egy kis pénzt, kb 100-130 ezer Ft-ot öszzeszedni, mert nyáron szeretnék utazgatni stb, és nem szeretnék a szüleimtől pénzt kérni. Mivel 15 leszeg augusztus végén, ezért valamit a nav-nál el kell intéznem, de nem tudom hogy mit.Másrészt a tapasztaltabbakat kérdezem: Diákmunkával anyyi pénzt öszze lehet szedni, hol érdemes keresni munkát, baranya magye, komlón lakok. tippeket tudnátok írni?

2017. aug. 18. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak betöltött 15 év esetén és csak nyári szünetben dolgozhatsz, akkor is csak szülői engedéllyel.

A NAV-nál adókártyát kell kérni - ha még nincs.

DE! meg kell, hogy mondjam, hogy ilyen fiatalon még nem igazán fognak alkalmazni - még a 16-19 közöttiek is elég problémásak, mert a fiatalkorúakra szigorúbb munkaügyi szabályok vonatkoznak - ezért a munkáltatók nem szívesen bajlódnak vele.

Neked magadnak kell a környékeden szétnézni és munkát keresni - mi itt nem tudjuk, melyik munkáltató hajlandó szóba állni Veled 15 évesen. Esetleg mezőgazdasági munka...

2017. aug. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem teljesen igaz amit az elso ír. Nem csak nyàron dolgozhatsz hanem ev kozbe is. Annyi hogy te ejszaka nem dolgozhatsz és 12 óras muszakot sem vallalhatsz penztarba sem dolgozhatsz,illetve azt hiszem hetvegen sem de van egy csomo szuper munka nem csak mezogazdasagi,és igen adokartyat kell igenyelni a NAV nal
2017. aug. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Melodiakhoz erdemes menni jofejek és szerintem naluk van a legtobb munka utolso voltam
2017. aug. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es, nem tudom, figyelmesen elolvastad, amit írt a kérdező?

15 éves lesz augusztus végén. Mondjuk azt nem írta, melyik augusztus végén, de még ha idén is, akkor sem tölti be jövő nyár elejére a 16-ot.

Márpedig a Munka Törvénykönyve a következőt mondja ki:


"34. § (1) Munkavállaló az a természetes személy, aki munkaszerződés alapján munkát végez.


(2) Munkavállaló az lehet, aki a tizenhatodik életévét betöltötte. Ettől eltérően munkavállaló lehet - AZ ISKOLAI SZÜNET ALATT - az a tizenötödik életévét betöltött tanuló, aki nappali rendszerű képzés keretében tanulmányokat folytat."


De máshonnan is idézhetek:


"Munkaviszonyt munkavállalóként csak az létesíthet, aki betöltötte a tizenhatodik életévét. A korlátozottan cselekvőképes személy (16-18 között) a törvényes képviselőjónek hozzájárulása nélkül is létesíthet munkaviszonyt. Ebből következik, hogy a tizenhat éven aluli fiatal munkavállaló munkaviszonyának létesítéséhez a törvényes képviselő hozzájárulása is szükséges.


Az iskolai szünet alatt munkaviszonyt létesíthet a tizenötödik életévét betöltött, általános iskolában, szakiskolában, középiskolában nappali rendszerű képzés keretében tanulmányokat folytató tanuló is."


Szóval nem, 15 évesen nem dolgozhat iskolaidő alatt - csak iskolaszünetben és csak szülői engedéllyel.


Az viszont igaz, hogy véletlenül elírtam első hozzászólásomban és 16-18 (nem 19) közöttieket sem szívesen alkalmaznak

2017. aug. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!