Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha kilépek a munkahelyemről...

Ha kilépek a munkahelyemről 7é után azonnal megszünik a munkaviszonyom, vagy van időm msikat találni?

Figyelt kérdés
2020. jan. 28. 09:06
1 2
 1/18 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy van 30 nap felmondási időd.
2020. jan. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
de én azonnali hatályal kilépek
2020. jan. 28. 09:15
 3/18 anonim válasza:

első vagyok. A neten azt írják, hogy azonnal megszűnik.

"Azonnali hatályú felmondás esetén a munkaviszony azonnal megszűnik, nincs felmondási idő, nem jár végkielégítés."

2020. jan. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Azonnali hatállyal kiléphetsz, ha próbaidő alatt vagy , illetve ha egyszerűsített foglalkoztatással vagy alkalmazva.


Minden más esetben nyomós indok kell ahhoz, hogy azonnali hatállyal felmondj - de ekkor be is kell adni írásban a felmondást és meg kell indokolni a felmondás okát. Nyomós indok lehet, ha pl. nem fizet a munkáltató. De vigyázat, ha nem megfelelő az indok vagy határozott idejű szerződésed van, akár sok pénzedben is kerülhet a felmondás!

2020. jan. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

" A kérdező kommentje:

de én azonnali hatályal kilépek"


Mondjuk ebben az esetben nem értem a kérdésedet: ha azonnali hatállyal akarsz kilépni, akkor miből gondolod, hogy van időd másikat keresni? Azonnali hatályú kilépésnél nincs felmondási idő.

2020. jan. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Elköltöztem és nem tudok bejárni dolgozni....és olyan van hogy már lenne munka itt helyben,ott kiépek itt meg belépek akkor is megszünik a munkaviszony?.amúgy babát szeretnénk és ezért fontos a bejelentett munka
2020. jan. 28. 10:30
 7/18 anonim ***** válasza:

Mint említettem, az azonnali hatályú felmondásnál írásban kell beadni a felmondást és meg kell indokolni (törvényben meg van határozva, mely esetekben mondhatsz fel azonnal).


Ha a mostani helyeden felmondasz, azonnal életbe lép a felmondás, tehát akár már másnap beléphetsz a másik helyre, de alaposan nézz utána, mik a megfelelő indokok az azonnali hatályú felmondásnak.

2020. jan. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ami neked kell a közös megegyezéssel való kilépés. Mivel az azonnalihoz nyomós indok kell, az nem fogja megállni a helyét, hogy elköltözöl. Már csak azért sem, mert ezt nem aznap vagy előtte nap tudod meg, hanem egy tervezett dolog (esetek 90%ában).ráadásul ha nem több száz kmre mész és a bejárás megoldható igényt tarthatnak a munkádra.

Ez úgy korrekt, hogy bemész a főnökhöz, meg mondod, hogy x dátummal szeretnél felmondani, mert elköltözöl. Ha jófej eltekint a felmondási időtől, de azt is mondatja, hogy a költözésig dolgoznod kell.

2020. jan. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
És ma reggel észbekaptál, hogy elköltöztél és ideje lenne felmondani?
2020. jan. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"És ma reggel észbekaptál, hogy elköltöztél és ideje lenne felmondani?"


"Ha kilépek a munkahelyemről 7é után azonnal megszünik a munkaviszonyom,...?"


Nem ma reggel jött rá... Majd csak febr 7-én fog rájönni :D

2020. jan. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!