Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy kell lemondani örökségről?

Hogy kell lemondani örökségről?

Figyelt kérdés

Anyám engem és húgom kb letagad. Amíg vele laktunk közüzemi tartozásból minimum 5 millió forint adósságot halmozott fel. Panellakásban lakik, közös költséget 14 év alatt egyszer fizetett. Ezeket halála esetén a gyerekei kell hogy törlesszék. Már csak ezért sem fogja törleszteni, ismerem...

Mit lehet tenni? Hallottam már, hogy le lehet mondani örökségről...


2020. jan. 29. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Hagyatéki tárgyaláson.
2020. jan. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
A hagyatéki tárgyaláson azt mondod, hogy kösz, nem. De akkor a lakástulajdont sem öröklöd.
2020. jan. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lemondani az életében lehet.

A hagyatéki tárgyaláson visszautasítani lehet.

De ha vannak gyerekeid, a helyedbe lépnek az öröklésben.

Szoktak lenni ingyenes jogtanácsadási napok, keress meg egy jogászt.

2020. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Tudnál segíteni hogy mikor és hogyan is van ez amit írsz?
2020. jan. 30. 19:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy keress meg egy ügyvédet, mert számtalan apró buktatója lehet akár a lemondásnak, akár a visszautasításnak.

Ahhoz, hogy a ti esetetekben mi a legcélszerűbb, tudni kellene, hogy van-e gyereked; ha igen, kiskorú-e; van-e más tulajdona anyádnak; az örökség értéke várhatóan meghaladja-e a tartozásokat, stb, stb.

Ezért lenne felelőtlenség itt bármelyikre buzdítani.

Keresd meg a PTK-ban az öröklés részt, keress rá az örökségről lemondásra és az örökség visszautasítására és olvasd el a szakmai linkeket (sok ügyvéd tesz fel általános tájékoztatót ilyenekről példákkal, magyarázatokkal)

2020. jan. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi
2020. febr. 3. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!