Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Anyám szerint eszméletlen...

Anyám szerint eszméletlen összegeket költök. Mi okból gondolhatja ezt?

Figyelt kérdés

17 vagyok és saját zsebpénzemből néha veszek ezt-azt. Havonta kb 20-50e Ft-ot költök. Amikor pl átutalásra kerül a sor (anyám utalja, még nincs bankszámlám) akkor majdnem mindig megjegyzi, hogy hihetetlen.. Eszméletlen összegeket tudsz elkölteni.


Most komolyan. 50e Ft sok pénz?


A családban anya keres a legrosszabul 750 nettóval. Nem értem a hozzáállását. Nem azt modnom, hogy ha nem költesz hvi milliókat, akkor nem vagy ember, hanem, hogy ilyen csekély összegre hogy mondhatja, hogy eszméletlen???


Lehetséges, hogy mivel 55 éves, a gyerekkorához viszonyítja? Amikor 50e Ft kb 500eFtnak felelt meg? Vagy nem tudom mennyi volt.. De na. Értitek?


Ha valakiben felmerül a kérdés, hogy mire költök, akkor tessék: A hobbim a retro dolgok gyűjtése. 1.-2.vh-s egyenruhákat gyűjtök, posztereket.. Régi rádiókat, számítógépeket stb. Egy 2.vh-s Magyar tildy egyenruha kb félmillió Ft :)


2020. jan. 31. 23:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem amíg a saját zsebpénzed költöd, nem kellene beleszólnia.
2020. jan. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%
Igen, ez sok pénz. Anyuci nem lesz ám mindig melletted meg kell tanulnod beosztani. Mai 750 nettónak megfelelő fizetést 20 év munka után fogsz kapni.
2020. jan. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
85%
Az a hülye aki az ilyeneknek 50 ezer forint zsebpénzt ad egy 17 évesnek és gondolom mellette iskoláztatja eltartja. Sok magyar család van akiknek az egy főre eső összes jövedelem sem közelíti meg az 50 ezret mégis boldogan megélnek.
2020. jan. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
28%

“Sok magyar család van akiknek az egy főre eső összes jövedelem sem közelíti meg az 50 ezret mégis boldogan megélnek.”

Remek és ez ki a bánatot érdekel? Tudtommal ez nem a “ki a csóróbb?” verseny országod döntője. Mindenki annyi zsebpénzt ad, amennyit akar, de mivel zsebpénz, értelemszerűen a gyerek arra költi, amire akarja.

2020. jan. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Azt azért szögezzük le, hogy a szüleimtől hetente kapok 5e Ft-ot. a többit megkeresem. Óránként 1500Ft és minden túlóra 2500Ft. 4 óra után van túlóra. Egy ismerős cégénél besegítek...
2020. febr. 1. 00:58
 6/28 A kérdező kommentje:
2-es. Miből gondolod, hogy nem tudom beosztani? Vagy nem Fogom tudni... Ha mindent nekem kell intéznem szerinted nem az lesz az első, hogy összeszámolom mennyi a KÖTELEZŐ kiadás összesen? és ahhoz mérem, hogy menyi megy költőpénznek?
2020. febr. 1. 01:00
 7/28 A kérdező kommentje:
2-es. Vagy húsz perccel azután, hogy letetted az érettségit. De ez személyenként változik...
2020. febr. 1. 01:01
 8/28 A kérdező kommentje:

3mas. Sokaknak nincs hobbija, csak élnek és megvannak magukban. Nekik elég az 50ezer. De van, akinek van hobbija. Van olyan hobbi amire elhet kétezret költeni és van, amirel ehet 200 ezret. Cigire is elmegy azért több tízezer...


Egy erősebben dohányzó ember és egy hobbi golfozó kiadásai között nincs nagy eltérés ;-)

2020. febr. 1. 01:04
 9/28 anonim ***** válasza:
86%

Havi 20-50 ezret költesz, de mégis több százezres egyenruhákat vásárolsz? Ez hogy jön így ki?



Egyébként meg, mindenkinek más a sok, de hidd el, hogy jóval többen vannak azok, akiknek 50 ezer forint sok pénz, mint akiknek nem. Az, hogy szerinted ez semmi, azt mutatja, hogy gyerek vagy még. Máskülönben nem hisztikéznél itt. Ez az írásképeden is látszik egyébként. A “saját” zsebpénzt meg egyébként a szüleid adják, szóval, nyugodtan tehetnek megjegyzést.

2020. febr. 1. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
77%
Ha te keresed meg a pénzt, akkor anyud szerintem nem nagyon szólhat bele. De valóban nagyon sok egyébként, az átlag 17 éveshez képest.
2020. febr. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!