Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan járnék jobban? Idén...

Hogyan járnék jobban? Idén ősszel jogosult vagyok nyugdíjba menni a "nők 40 évvel" lehetőséggel.

Figyelt kérdés

Ha élek vele, akkor jövő év elején megkapom(?) az év eleji szokásos nyugdíjemelést. Vagy csak jövő év januárjában megyek és ebben az esetben az új valorizációs számokkal számolják a nyugdíjamat.

Kevés pénzről van szó, így minden ft számít. Melyik esetben számíthatnék kicsit magasabb összegre?


2020. febr. 4. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a jövő év januárjával - de mindezt laikusként mondom. Már csak azért is, mert addig "évet ugrasz", talán még egy fizetésemelés is "benéz" addig, és szerintem így a szorzód is magasabb lenne. De mondom, laikus vagyok a dologban.
2020. febr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha bírod, akkor még 1 vagy 2 évig dolgozz. Háth kapsz emelést, így több jövedelemmel vonulsz nyugdíjba ezértna nyugdíjad is magasabb lesz valamennyivel.
2020. febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát feltéve, ha jövőre nem változtatnak valamin és lesz még nyugdíj....


Én a kérdező helyében minél hamarabb nyugdíjba mennék és max. mellette dolgoznék valamit, ha nagyon kell a pénz.

2020. febr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Járj utána jobban, ne csak itt. Nekem mesélte egy korban lévő hölgy, hogy mehetne már, de inkább ráhúz pár évet, mert olyan nevetségesen keveset kapna. Utána pedig jóval többet, nem tudok számokat, de ha így van, akkor érdemes meggondolni.
2020. febr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Utána pedig jóval többet, "


Ezt azért megnézném.:)


Mi a jóval több? 200 forint havonta?


Viszonylag alacsony bérezéssel mindegy, hány évet húz még rá, akkor sem sokat ér el vele, ha közben szorzót ugrik.

2020. febr. 5. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Anyagilag a legjobban akkor jarsz ha mindig ev elejen mesz nyugdijba.

Minden evben valorizacios szorzoval egymashoz igazitjak a korabbi jarulekalapot kepzo kereseteket.


Vagyis az, aki januarban megy nyugdijba, tobb nyugdijat kap, mint aki UGYANAZOKKAL A KONDICIOKKAL elozo ev novembereben.


Ugyanaz a kondicio itt azt jelenti hogy pl mindig ugyanannyit kerestek.


Mivel a masik a következő targyevben ment nyugdijba igy neki a valorizacios szorzoval megnovelt osszeg nagyobb nyugdijat eredmenyez. Ez egy atlag nyugdijnal nehany ezer forint is lehet.

2020. febr. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
4-esnek: Persze, utánajárok!! (Egy ismerős a Nyugdíjintézettől teljesen fals infót kapott....) És ha közben megszüntetik a 40 év lehetőségét. Akkor dolgozhat az öregségi nyugdíj eléréséig.
2020. febr. 5. 10:22
 8/8 anonim ***** válasza:
A nő akivel én beszéltem, jópár 10 ezerrel kap így többet.
2020. febr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!