Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » NEm kéne már 50 ezres bankjegy?

NEm kéne már 50 ezres bankjegy?

Figyelt kérdés

A 20 ezres már 2001? óta forgalomban van, amikor még voltak 40 ezres fizetések is.


Azóta kicsit másabbak már a bérek. Teljesen jogos felvetés hogy legyen 50 ezres bankó.


2020. febr. 8. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan minek? A 10 ezrest sem tudják sokszor felváltani, nemhogy az 50 ezrest.


A legtöbb bankautomata 10 ezrest ad ki, mint legnagyobb címletű pénz, nem pedig 20 ezrest. Talán nem véletlenül...

2020. febr. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

A boltban meg a huszezresre is fintorognak, hogy nincs-e kisebb. A bankautomatak egy reszeben nincs is 20-as, csak 10-es.


Mivel a vilag pont a keszpenzmentesseg fele tart, sot meg a magyar torvenyek szabalyok is efele terelnek mindenkit, szinte biztos hogy nem lesz 50 ezres bankjegy a kozeljovoben.

2020. febr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem alapból nem kéne bankjegy.. egységes kreditrendszer (és nyelv) kellene a világra.. Bár ez sosem fog megvalósulni. Az én életemben biztosan nem.
2020. febr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amikor jön az 5 másodperces utalás, meg mindenhol NAV-hoz bekötött pénztárgép van paypassos kártyaolvasóval a normális ember egyre kevesebb kp-t használ
2020. febr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor én nem vagyok normális... :)


Csak jelzem: A mi falunkba nincs szolgáltató, aki internetet tudna biztosítani a páratlan oldalon lakóknak a mi utcánkban.

A régi szolgáltató pedig már nem köt új szerződést, mert a rendszer nem bírja, fejleszteni pedig nem éri meg neki 8 család miatt. :)


Helló XXI. század! Ennyit az utalásokról, és arról, hogy mit óhajt hőn szeretett kormányunk a készpénzforgalommal. Csessze meg az óhaját.

2020. febr. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5: És hányszor fizetsz otthon kp-ban, amit ki tudnál váltani kártyával és hányszor máshol?


Na ugye, semmi köze hozzá, hogy neked csak mobilneted van otthon (amiről ugye ismételten tudnál online fizetni)

2020. febr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz? Nincs net, és térerő se nagyon. Ha mobilt akarunk használni, sokszor ki kell menni a házból.

Telefonról nem bankolgatok a fenti okok miatt sem, meg egyébként sem az én világom, nincs is hozzá telefonom és nem is lesz. Van egy 22 éves Nokiám. A számítógépet még úgy ahogy, kezelem.

Valószínűleg nem a Te korosztályod vagyok, hanem idősebb. Felesleges osztanod a tanácsaidat, ezek a körülményeim, és passz.

Oda vezetékes net kell. Ennyi.


Még mielőtt kötekednél, a gyerekeimnél vagyok látogatóban 2 hétig, innen netezek. :)

2020. febr. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De tökéletesen értem.

Száz szónak is egy a vége, simán tudnál bankolni online ha akarnál, csak idegen neked, mert elment feletted az idő.

Nincs ezzel baj, 80 felett nagyszüleim is ilyenek, számukra a mobilozás szintén kimerül a nyomógombos telefonon hívás kezdeményezésben és fogadásban.

Nincs ezzel baj. Csak ugye ez a lakosság nagyon kis része, a mainstream szolgáltatásokat meg nem a kisebbségre építik, ez van.

2020. febr. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amikor annak idején bevezették a 20.000 Ft-os bankjegyet, azt mondták, hogy ennél nagyobb címlettel már nem számolnak, mert az euró bevezetéséig már nem várható akkora infláció, ami azt szükségessé tenné.

Aztán láthatjuk, azóta hány év telt el, hogy alakult az infláció, valamint ismerjük pártunk és kormányunk hozzáállását az euróhoz (amivel kapcsolatban sokkal durvább üzenet volt a teljes bankjegyállomány lecserélése, mint egy új címlet bevezetése lett volna)... A vásárlóértéket tekintve, ma legalább annyira lenne helye az 50.000-esnek, mint a 20.000-esnek volt 2001-ben, de feltehetően Matolcsyék nem akartak fáradozni egy teljesen új címlet megtervezésével.

Emellett a nagy értékű bankjegy kétélű dolog, nem lehet egyértelműen megítélni, hogy jó lenne-e vagy sem. Egyfelől a feketegazdaságot és a szervezett bűnözést segítené - emiatt sok más országban sincs forgalomban 20.000 Ft-nál lényegesen nagyobb értékű bankjegy. Egy városi élethelyzetből kiindulva valóban jobb irány a készpénzmentes megoldások elterjesztése. Ugyanakkor, elsősorban vidéken, igenis vannak olyan piacok, ahol nagyobb értékű javak cserélnek gazdát magánemberek között, és nem lehet minden esetben elvárni az elektronikus fizetést, ott azért jól jönne az 50.000-es vagy akár még nagyobb címlet is. Ez utóbbira Svájc lehet egy példa, ahol ilyen esetekben ma is aktívan használják az 1000 frankos bankjegyet.

2020. júl. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!