Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átverhetnek a Jófogáson?

Átverhetnek a Jófogáson?

Figyelt kérdés
Feltettem tegnapelőtt egy terméket Jófogásra, amire azonnal jelentkezett valaki. Ígért egy összeget, mondom rendben. Aztán kiderült, hogy nem is Magyarországon dolgozik, hanem Angliában és majd a Édesanyja venné át a csomagot. Létezhet az, hogy a futárt nem fogja majd kifizetni, vagy milyen trükkök lehetnek a háttérbe?

2020. febr. 9. 20:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%

Mikor magyar hirdetőoldalról akarnak külföldi címre vásárolni ott mindig átverés van.


VAlószínűleg hadovál majd hogy utalt, meg küld ilyen kamu fizetési bizonylatot emailbe, de a pénz soha nem érkezik meg.

2020. febr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

1es: hol írja a kérdző, hogy külföldi címre kell küldeni??

Kérdező: attól mert valaki külföldön dolgozik és nem tudja személyesen átvenni a csomagot még nem átverés. Magyar címre kell küldeni gondolom, ezért nem tudja ő átvenni. Ha megegyeztetek utánvétben, akkor feladod és az édesanyja kifizeti. Kész. Nem értem miben különbözne ez bármilyen más apróhirdetéses rendeléstől ha magyar címre küldöd.

2020. febr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt akár én is kérdezhettem volna kb 2 hónappal ezelőtt. Volt aki nekem is beígért egy termékre pénzt, de végül nem reagáltam rá, miután azt mondta, hogy Norvégiában dolgozik, és neki nincs magyar bankszámla száma. Rendben van, de akkor, hogy hirdethet a háztól házig szolgáltatással, ha nincs magyar bankszámlaszáma, és a futárcég elvileg majd arra utalja neki a pénzt..., Szóval vannak itt furcsaságok...
2020. febr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
9%

Nigéria csalás.

Ha meg akarod magad kímélni, keress rá és olvasd el az emberek beszámolóit...

2020. febr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

én csak előre utalás után postázok


"meggondolja magát, elfogy a pénze, olcsóbbat talál..." és nem fizet

2020. febr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%

@20:21


Tök mind egy, ahol már képbe kerül valami külföldi dolog, ott 99%-ban átverés lesz. Tömegesen próbálnak átvágni embereket ilyen szövegekkel, magyar hirdető oldalakon.

2020. febr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

6os és a többi minden-amiben-a-külföld-szó-szerepel-csalás szakértő:

Miért lenne csalás, átverés?? Én is külföldön dolgozom és lehet, hogy valamit találok a jófogáson, amit ezért nem tudok megrendelni, de megbeszélem az eladóval, hogy küldje el a Buapesten lakó ükdédunokatestvéremnek/barátomnak, akárkinek, aki majd átveszi. Hogy lehet itt bárkit is bármivel átverni? Mi az átverés ebben? Ennyire nem lehet valaki paranoiás.

Mi a különbség aközött, hogy valaki Magyarországon lakik, de nem a saját címére kéri a csomagot, mert pl. nincs otthon napközben és ezért a postán se tudná átvenni, mert addigra bezár, ezért egy ismerőse/rokona címére kéri küldeni és aközött, hogy ugyanez a valaki azért kéri egy ismerőse/rokona címére, mert külföldön dolgozik?

2020. febr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

@22:58


Nem paranoia, nem azt mondom hogy minden ilyen csalás, de nem titok, hogy már egy ideje folyik egy nagy csalássorozat, ahol magyar hirdető oldalakon írnak rád. és külföldi létre hivatkozva kezdenek el variálni a vásárlás körülményeivel.


Ezzel még mindig nem azt mondom hogy minden ilyen feltétlenül csalás, de tudod jobb félni mint megijedni.

2020. febr. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az miért lenne probléma, hogy nem Magyarországon dolgozik és az édesanyja venné át a csomagot?


Ha utánvéttel kéri, akkor csak a postaköltséget bukod, ha nem veszi át - ennek kiküszöbölésére megkérheted, hogy utalja át előre a postaköltséget - és akkor semmit nem buksz.

Ebben önmagában semmi átverés nincs - nekem is volt már Skóciában élő vevőm (Vaterán), aki rendesen kifizette a terméket, de magyar címre kérte, szintén az anyja vette át.

2020. febr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
32%
Egyébként a pontos forgatókönyv hogy elkezd képet küldözgetni a banki utalásról amin rajta vannak az adataid, majd még az emailedre is küld egy hivatalos kinézetű banki teljesítést igazoló valamit ami amúgy kamu. Persze a pénz még mindig nincs a számládon, majd elkezd hadoválni hogy ez letéti befizetés, és csak akkor kerül teljesítésre ha igazolod neki hogy feladtad a csomagot. A végén pedig a termék ára soha nem jut el hozzád.
2020. febr. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!