Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen következményekkel jár,...

Milyen következményekkel jár, ha nemtudom visszafizetetni a barátomtól kapott pénzt határidő előtt?

Figyelt kérdés
Egy barátom két évvel ezelőtt elhatározta, hogy új autóra kezd spórolni, és hogy mivel nekem akkoriban pénzre volt szükségem ezért a félretett pénzét nálam tartotta. A szóbeli alku úgy szólt, hogy két éven keresztül minden hónapban ad nekem 40 ezer forintot, amit én kamatmentesen használhatok, de a 2 év lejárata után az egészet egyben vissza kell fizessem. Ez a két év pontosan áprisban fog letelni, de nekem sajnos kilátástalan, hogy addig összeszedjek 880ezer forintot. Tudom, hogy felelőtlen vagyok, és ezalatt a közel két év alatt túl nagy lábon éltem, mert hozzászoktam plusz havi negyvenhez. Eddig homokba dugtam a fejem, és nem foglalkoztam a ténnyel, hogy azt pénzt nekem egyszer vissza kell fizessem. Kérlek, ítélkezés helyett próbáljátok meg hasznos tanáccsal szolgálni.

2020. febr. 10. 05:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Albérletben élek, egyik napról a másikra. Autóm már nincs, ha az összes ingóságom eladnám, telefon, PC, stb akkoris max 200ezret kapnék értük.
2020. febr. 10. 05:24
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél fel egy személyi kölcsönt.
2020. febr. 10. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A személyi kölcsönt is ugyanúgy vissza kell majd fizessem, ráadásul komoly kamatra adják. Amúgysem hiszem, hogy ez járható út lenne, mert feketelistás vagyok a bankoknál.
2020. febr. 10. 05:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Felteve, de meg nem engedve hogy ebbol a sztoribol egy szo is igaz lenne (ki az a hulye aki masnal parkoltatja a felretett penzet...?): jogilag semmi, hoszen szobeli megallapodas tortent, nincs nyoma a penznek, tartozasnak.


Jogon kivul? Nos, ez csakis a baratodtol fugg. Nekem pl. nem erne meg ennyi penzert eltorni mind a ket labadat vagy kezedet hogy honapokig a s*ggedet se tudd egyedul kitorolni, neki lehet hogy igen.

2020. febr. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezt megszívtad.
2020. febr. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebben neki mi volt a biznisz, hogy egy BAR listás emberre bízza a pénzét? Kamu szagú történet!

Majd szól egy-két jó ismerősének és "elbeszélgetnek" veled.

2020. febr. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Már csak egy ötletem maradt.


Mennyi a bevételed és mennyi a kiadásod? Készíts pénzügyi tervet a visszaadásra.

2020. febr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Fizetesi meghagyast kuld, aminek ellent mondhatsz es mehettek a birosagra vagy jon a vegrehajto.
2020. febr. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!