Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megrendelésre került általam...

Megrendelésre került általam egy termék, amelynek legyártását vállalta az adott cég. A megrendeléstől számított 10. napot határozta meg elkészítés napjának. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Ezt a napot már 2 nappal túllépték. A termék 50%-a a megrendelés napján ki lett fizetve. A kérdésem az lenne, hogy van-e jogorvoslati lehetőségem vagy mit tudok tenni?!

2020. febr. 2. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi szerepel a szerzódésben milyen garanciat vallaltak ? Iranyado lehet a fogyvedelmi előírás és pol.törv.könyv .
2020. febr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Mivel megrendelésre gyártják, külön a Te kérésedre, így elállási jogod nincs. Mit tudsz tenni? Pl. megkérdezed őket, hogy miért csúsznak és utána vársz.

Nem tudom, mégis miféle jogorvoslatra gondoltál 2 nap késés miatt...

2020. febr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm! Utánanézek!

2. Véleményem szerint a határidő az határidő, ha engem köteleznek mint magánszemélyt a határidő betartására akkor ugyan legyen már ez visszafelé is érvényes. Továbbá a határidőt nem én szabtam nekik hanem ők saját maguknak!

2020. febr. 2. 19:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Üdv a való világban, a dolgok nem mindig terv szerint mennek.

Nekiállhatsz két nap miatt fogyasztóvédelemmel fenyegetőzni, de sokat nem fogsz elérni vele.

Vasárnap este van...

2020. febr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!