Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki kaphat végkielégítést?

Ki kaphat végkielégítést?

Figyelt kérdés
Hány éves munkaviszony kell ahhoz hogy valaki megkapja a végkielégítést? A cég bezár én egészségügyi okok miatt pár hete táppénzen vagyok. Velem még konkrétan nem közölték hogy megszűnik a cég. Több mint egy éve dolgozok náluk. Kolléganőm 4 éve ő még a végsőkig megy amíg van termelés. Ő már kaphat ugye? Én abban se reménykedek hogy a 2 hét betegszabit megkapom tőlük. Zsebből fizetnek kolleginám egy Ft al se kapott többet hiába volt országos emelés ráadásul az én munkámat is ő látta el. Reménykedhet?
2020. febr. 13. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Zsebbe fizetnek es te vegkielegitest hallucinalsz? Annak is orulhetnek majd ha az utolso beruket megkapjak.
2020. febr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Google, Munka Törvénykönyve.
2020. febr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
3 év után már jár. 1 havi pénz.
2020. febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minimum 3 év - megszakítás nélküli - munkaviszony kell ugyanannál a cégnél ahhoz, hogy valaki végkielégítésre jogosult lehessen.


Ha megszűnik egy cég, ha nem, ami jár az jár.


Ha végelszámolás van, akkor a végelszámoló rendezi idővel a béreket, ha felszámolják a céget, akkor a bíróság által kijelölt felszámoló biztos.


Végelszámolás csak akkor lehet, ha minden hitelezőt (köztük a dolgozókat is) ki tudják teljes körűen fizetni.


Ha felszámolás van, akkor a dolgozói béreket a felszámoló biztos rendezi. Ha nincs fedezet rá, akkor a bérgarancia alapból hív le hozzá összeget. A dolgozókat akkor is ki kell fizetni! Ők a hitelezői sorrendben az elsők! Bank, egyebek csak utánuk.

Az más kérdés, hogy mikor kerül rá sor, általában hosszabb időt vesz igénybe.

2020. febr. 14. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!