Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Autó eladás részletre magánsze...

Autó eladás részletre magánszemélyek közt?

Figyelt kérdés

Autót szeretnék eladni de a potenciális vevő részletre tudná azt fizetni.

Az számokban úgy néz ki hogy 250.000ft a teljes ár és 50.000ft-onként fizetné 5 havi részletben.

Az autó addig maradna nálam, de mi van ha mondjuk a felét már ki fizette, és mégis eláll a vételtől? Ilyenkor bukja a már kifizetett összeget és a kocsit is?

Segítsetek. Nemsokára aktuális lenne



2020. febr. 26. 12:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Megoldható persze, csak bombabiztos szerződést kell írni. És pont ilyen dolgokra kell kitérni benne, hogyha kifizet már 3 részletet, de mégis visszalép, akkor mi lesz a pénz sorsa. Ajánlom ügyvéd bevonását, mert nem hiszem, hogy ezt magadtól meg tudnád oldani :\
2020. febr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt hogy ilyen embernek adjak el bármit is aki 250ezer Ft-ot 5 havi részletre akar kifizetni...
2020. febr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ

És ameddig én nem kapom meg érte a teljes összeget, jogomban áll magamnál tartani addig az autót?

2020. febr. 26. 12:25
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"És ameddig én nem kapom meg érte a teljes összeget, jogomban áll magamnál tartani addig az autót?"


Kizártnak tartom hogy a vevő így képzeli el a dolgot.


Ennyi erővel akkor mondhatnád neki, hogy gyűjtse össze az árát 5 hónap alatt, aztán ha meg lesz még a kocsi, akkor viheti.

2020. febr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerintem engedd el azt a vevőt, biztos találsz helyette normálisat, aki kifizeti egy összegbe.
2020. febr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló

Én ezért is hezitálok, többször beszéltem már az illetővel és nagyon szeretné az autót de neki is vannak kiadásai. Ezért érdeklődöm, hogy nehogy rosszul járjak.

Március elején jönne az első részlettel, de azt kikötöttem már neki hogy ha nem jön, azonnal felrakom ismét hirdetni az autót. Illetve nem is szeretném neki addig odaadni amég nincsen kifizetve a teljes összeg. Persze ha ezt megtehetem

2020. febr. 26. 12:33
 7/19 A kérdező kommentje:

Kedves 3. Válaszoló

Ő így képzelte el.

Addig még nem fizette ki addig nem viszi el.

2020. febr. 26. 12:36
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ő ehhez mit szól?
2020. febr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%
Ismétlem magam. Ha a szerződésben ezek a dolgok ki vannak kötve, hogy addig a te tulajdonod az autó és nem is viheti el, amíg a teljes vételárat ki nem fizette, akkor jogilag semmi akadálya ennek.
2020. febr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jelentkezzen 5 hónap múlva a 250 ezerrel.

Főleg, ha az autó addig nálad lenne.

Mondjuk, el is viheti, ha már törleszti a részleteket.

Nem menj bele. Tuti valahogy át akarnak vágni.

Szerződés meg hiába van, az még nem garancia. Azzal mehetsz a bíróságra és pereskedhetsz évekig.

2020. febr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!