Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakasberbeadas/eladas vagy...

Lakasberbeadas/eladas vagy Magyar Allampapir?

Figyelt kérdés

Ti mit tennetek a helyemben? A velemneyetek erdekelne, ugyan mar kaptam nehany visszajelzest egy masik forumban, de itt talan meg tobb velemenyt hallhatok:


Most vettem uj epitesu lakast Budan befektetes celjabol, de mivel kulfoldon elek es egyelore nem tervezem hazajonni, ket opcion gondolkodom:


A: Kiadom 5 evre (szamitasaim szerint kb. 7.200.000 Ft-ot "kaszalnek" kiadasbol)


B: Eladom kb. 35 Millioert (adokkal levonva kb. 31 Milliom less tenylegesen belole), es kipotolva 5 millioval, 36 milliobol MAP-t vennek 5 evre, amibol lesz kb. 45 Milliom.



Tudom, ingatlanba fektetni mindig megeri hosszutavon, de iden a trendeket nezve ugy nez ki lassul a lakasok dragulasa, es a kiadasert sem lehet mar csillagaszati osszegeket elkernem. Ha kiadom, akkor a lakas jelenlegi erteke (kb. 35 MilL.) mellett lenne meg kb 7 milliom a kiadasbol (tehat osszesen: 42 Milliom), ha viszont eladom, akkor 5 ev utan a lekotes utan realizalodna kb. 45 milliom. Magyaran 3 milliot "nyernek" az egesszel. A kerdes (persze szemelyes eletem alakulasan kivul) az, hogy ha hazajonnek, valoszinu 35 millioert mar nem tudnek uj epitesu lakast vasarolni es uj eletet otthon kezdeni, viszont nem is lenne egy "akkor mar 5 eves lakasom, amit a lehetseges alberlom "lelakna" addigra, igy a raforditasi koltsegem nem lenne. Viszont 3 milliocskat "nyernek" 5 ev alatt.


Ti mit tennetek az en helyemben?


(csak osszehasonlitaskent, a most atadott lakasomat 22 millioert vettem 2 eve)



2020. febr. 11. 18:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%

Elinflálódik a forint, mint a sz*r

Én biztos nem vennék állampapírt.

2020. febr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%

Én eladnám az ingatlant ha nincs rá belátható időn belül szükségem hogy realizáljam a nyereségemet és máp+ fektetném, szinte 0 a kockázata és hatalmas hozamot igér, nincs macera vele mint a kiadással és könnyen kilehet szállni belőle ha nagyon meglódulna az infláció.


Persze ha az a típus vagy aki szerint 50% az infláció(mert csirkefarhát drágult annyival) csak OOBÁÁÁÁN meghamísitotta az egészet, és 500ft os euró árat vizionál, akkor maradj ingatlanban a többit megváltsd euróra.


Én a máp+ javasolnám.

2020. febr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Eladnám , nem kockaztatnám a kiadást sem a papírt . Bukik Orbán lehet 2 év múlva és kopp ...
2020. febr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors reakciokat:-)

Ha a ket fenti opciomat nezem, akkor kb. 3 millioval lennek "csak" elorebb 5 ev mulva ha MAP-ot veszek kontra kiadom a lakast es ez ugy, hogy felteszem, 35 millio marad a lakas ara 5 ev mulva is (amortizacio es erteknovekedest is beleszamolva).


Ha viszont ugy "elszabadul a piac es 5 ev utan a most 35 milliot ero lakasom urambocsa 3 millioval erne tobbet, akkor viszont ott vagyok pont, ha MAP-ot vettem volna.


Anelkul, hogy jos lennel, szerinted, 5 ev alatt felmehet egy nagyon jo elhelyezkedesu budai lakas ara 38 milliora, van eselye ra? Vagy akar meg feljebb? Mivel akkor termeszetesen a kiadas erne meg jobban az eladas helyett!

2020. febr. 11. 18:25
 5/18 anonim ***** válasza:

Szerintem rossz felől közelíted meg...

Mérlegeled, mikor jössz ki jobban. És itt van a tévedés.

Mert azt gondolod, az a pár milla jobbá teszi majd az életedet. De nem fogja.

Igazából sosem fogja, hiszen mindig csak a szaporításán fogsz gondolkodni.

Semmi értelme a kérdésnek, ha őszinte tudsz lenni magadhoz.

2020. febr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 kapo1588 ***** válasza:
Én a helyedben kiadnám és a bérleti díjból eurós infláció követő pmápot vennék
2020. febr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ogaz másik kérdésnél már válaszoltam, igaz pont egy harmadik verziót... 😊


De az hogy 10 %-ot draguljon a lakás 5 ev alatt ahhoz éves 2% áremelkedés kellene. Ez egy tartósan infláció alatti érték.


óbégató 61%-osnak abban igaza van ha ez a diemma akkor ne a csirkefarhat árindexhez hasonlítsd a reál hozamot, hanem a lakas árindexéhez mivel eetrdben a penz vasarlonereje fog szamirani nem a nominális értéke. Érdemes megnézni nem az utóbbi 2-5 év extrém adatait, hanem pl. 20-30 éves tavlatban is hogy mikor emelkedett 2%tol kevesebbet az ingatlan vagy mikor volt infláció alatti annak mértéke tarzosan 5 éven at. Abbol egy valószínűség következtethető hogy mekkora annak az esélye . Egyenlore a map+ az inflaciot sem erte meg el amiota jegyezhető és mivel nem infla követő erre garancia sincs a jövőben sem.

Amig pl ugyanugy állampapír de pemâp 6 %-ot hozott, azonos időszakon 6 hónap alatt.


Es akkor emellé jön a bérbeadási nettó eredményed, ha le tudod kintről menedzselni és nem leamortizáló bérlőt fogsz ki x évig folyamatos kiadás mellett. + esetleg a deviza árfolyam különbözetből adódó napi szintű árfolyam nyereség, ha itthom költesz pénzt,akár ft alapu állampapírt is vásárolgatva , gyenge forint mellett euróból itthon , akár csak napi élelmiszert kint, ahol élsz majd 1-2% infláció mellett. Amit a 61-es nem lát át mert csak 5 évre lekötött összegbe tud gondolkodni "pàrnaciha helyett". 😊

2020. febr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A pénz nem boldogít.
2020. febr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek.

Ez is egy jo otlet - koszonom:

kapo1588 nevű felhasználó válasza:


Én a helyedben kiadnám és a bérleti díjból eurós infláció követő pmápot vennék


Mas kerdes, hogy a kiadasbol nem azonnal fog osszejonni nagyobb osszeg a PMAP vasarlasara, es amire ossze is gyulne, lehet addigra megszuntetik forgalmazni.

2020. febr. 12. 12:38
 10/18 anonim ***** válasza:
Nincs ertelme átváltani a bérbeadásból származó forint bevételed eurora hogy euroert vehess állampapírt ha eleve németben dolgozva euróban kapod majd a fizetést. Csak elszenveded feleslegesen az szjat és a váltási árfolyam veszteséget . A fizetésed azonos részéből a forinthoz képest olcsóbban veszel forint államkötvényt,eurosat meg árfolyamkockázat nélkül, 1:1-es árfolyamon. Max az utalásáéért kell fizetni a számlához kapcsolódó költséget. A berbeadasbol szarmazo bevételt meg elköltségelheted így nem keletkezik szjad sem feltétlen ,miközben fedezed az itthoni kiadásaidat.
2020. febr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!