Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hova tudom bejelenteni azt,...

Hova tudom bejelenteni azt, aki régi könyveket újranyomtatva árul?

Figyelt kérdés
Át lettem rakva a palánkon, viszont szeretném, hogy más ne legyen, igy ezt az eladót szeretném leallitani

2020. febr. 26. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Az eredeti kiadónak szólj, majd ők megteszik a jogi lépéseket.
2020. febr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Attól függ, milyen régiek azok a könyvek. Ha lejárt már a jogdíjuk, nincs mi alapján feljelenteni.
2020. febr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Zagor.hu konyvekrol van szó
2020. febr. 26. 13:13
 4/11 A kérdező kommentje:
Az oldalon fent volt szinte mind, le lehetett tölteni volt is belőle probléma
2020. febr. 26. 13:14
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Ez van a honlapon.


Figyelem! A könyvek saját célra készültek. Amennyiben rajongóként szeretnél ilyet, korlátozott (!) példányszámban megoldható. Csak az anyag és nyomdai költséget kell megtéríteni.

Semmilyen pénzbeli haszonra nem szeretnék szert tenni ezáltal!

A rajongóknak szeretnék segíteni, akik biztosan rendelkeznek az eredeti könyv angol kiadásával!


Tehát tudnod kellett mit veszel.

2020. febr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már miért kellett tudnom, hogy mit veszek? Ebből ugyan úgy nem szerezhet bevètelt senki...
2020. febr. 26. 14:04
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
Attól még szerzői jogot sért, mert a szerző kizárólagos joga másolatot készíteni a művéről, akkor is ha az nem bevételszerzés miatt van.
2020. febr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"Attól függ, milyen régiek azok a könyvek. Ha lejárt már a jogdíjuk, nincs mi alapján feljelenteni."


Húú, ezt hogy képzeled el a gyakorlatban???

A jogdíj nem olyasmi, ami lejár. Az a szabadalom, amire te gondolsz. Ha én írok egy könyvet, vagy szerzek egy zenét, akkor 30 év múlva is kapok utána jogdíjat.

Lásd idős, elhunyt zenészek, pl. Komár László hagyatéka körüli hercehurca: ki örökölje a jogdíjakat?

Abból évtizedek után is pénz van, nem járnak le! :D


Nagyon-nagyon szeretném megszerezni a Jóbarátok c. könyvet. Sehol nem kapható, írtam a kiadónak. Nekik sincs már, 2004-es kiadás. Kérdeztem, nem akarják-e újranyomni, mert szerintem lenne rá igény. És visszaírtak, hogy nem tehetik meg, mert a licensz már lejárt, nekik újra meg kéne venniük a jogokat, sok-sok pénzért.


Szóval a jogok mindig élnek, a jogtulajdonos megteheti, hogy közre adja a szellemi termékét.

A jelenlegi oldalt ugyan nem néztem meg, de vagy ez történt, hogy a tulajdonos nem kér érte pénz (ennélfogva más sem teheti), vagy pedig maga az oldal sem teljesen legális.

2020. febr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
A szerzői jogdíj az író/alkotó halála után még 70 évig érvényes. Amit a szerző örökösei kapnak meg.
2020. febr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Hű, kaland-játék-kockázat, de szerettem ezeket :)
2020. febr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!