Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem merek abszolút...

Miért nem merek abszolút költekezni?

Figyelt kérdés

Sosem voltam az a pénz szóró fajta, ami talán nem is olyan nagy baj. Viszont lehet, hogy már kicsit túlzásba is estem azzal, hogy nem veszek semmit.

Míg nem dolgoztam mindig az volt, hogy majd, ha keresek, akkor megengedek magamnak ezt-azt, ami szükséges a hobbimhoz például. Néhány hónap alatt össze is gyűjtöttem kb. 1500 eurot, de továbbra is sajnálok bármire is kiadni. Ruhákat sem veszek szívesen, mint más, max. ha valamire tényleg nagyon szükség van, pedig egy farmer nem nagy összeg. Olyat pedig, hogy hobbira költeni mondjuk 100 ezret, el sem tudom képzelni, pedig régóta fáj már rá a fogam. Ha meg is venném, biztos depressziós lennék vagy 2 hétig.

Maradjak ilyen, vagy mi alapján változtathatnék a mentalitásomon?



2020. febr. 26. 19:28
 1/9 anonim válasza:
71%
Szerintem picit engedj magadnak. Nem kell 100.000et csak akkor 20.000Ftot
2020. febr. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem majd jön ez magától.
2020. febr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

En most hirtelen két dologra gondolok. Ne vedd negativként. Tavol alljon tölem, hogy ismeretlenül is bantani szeretnelek. A jövöre nezve egzisztenciális felelmeid vannak. Lehet, hogy megalapozott, lehet, hogy nem.

Az is lehet, hogy nagyon szembeállítod a megkeresett pénzt az elvégzett munkaval. Tulajdonképpen ami a fizetés. Sokat és keményen dolgozol meg a fizetésért ezért minden eurocentet megbecsülsz, minden eurót 2X megfordítasz mielött elköltenéd. Szerintem, ha könnyebben jutsz a bevételedhez, akkor kicsit engedékenyebb fogsz lenni és a konzumra sem fogod sajnálni.

2020. febr. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Majd ha nem ezerötszáz, hanem százötvenezer EUR lesz a számládon, megjön a költekezési hajlandóságod is. Nem kell ezt erőltetni, jön az majd magától...
2020. febr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%

Jobb ebből mihamarabb kijönni, mert van olyan milliomos ismerősöm, aki a munkahelyén fürdik(!), hogy azzal is spóroljon. Teljesen beteges, amit csinál, tönkreteszi a saját életét azzal, hogy retteg a minimális pénzköltéstől.


Úgyhogy szépen vegyél meg magadnak valamit, amire már régóta vágysz. Nem nagyot, apróságot. Ne értsd félre, véletlenül sem a pénzszórásra akarlak rávenni, meg arra, hogy azt csináld, amit az emberek többsége: hónap végére szinte semmije sem marad.


De a másik véglet sem jó, aki halmozza a pénzét, miközben keserűen lemond mindenről, mert fél attól, hogy túlköltekezi magát. Pszichésen nem tesz jót.

2020. febr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az általad említett munkahelyen fürdés az nálam is jelen van. :(


De jól van, megpróbálom kicsit elengedni a gyeplőt.

2020. febr. 27. 16:22
 7/9 anonim ***** válasza:
22%

Tényleg milliomos egyébként. Szó szerint.

Azért szögezem le, hogy egyértelmű legyen, hogy ennek a szemléletnek nincs köze a fizetés/vagyon méretéhez.

2020. febr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"Tényleg milliomos egyébként."---hát én is az lettem 1 évnyi spórolással a garantált bérminimumos fizetésemmel, manapság a milliomos kifejezés nem olyan, mint 20-50 éve, ennyire nem kéne leragadnod a múltban :)
2020. febr. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"hát én is az lettem 1 évnyi spórolással a garantált bérminimumos fizetésemmel, manapság a milliomos kifejezés nem olyan, mint 20-50 éve"


Jó, akkor én most arra gondoltam, ami 20-50 éve volt.

2020. febr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!