Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ennyire fontos hogy meglegyen...

Ennyire fontos hogy meglegyen a papír a szakmáról?

Figyelt kérdés
Fodrász és kozmetikus végzettségem van, abban dolgoztam 11 évet. Most gyerekkel vagyok itthon, de nem akarok tovább "szépítészként" dolgozni.. Egy szimpla bolti eladói helyet szeretnék szerezni, már elkezdtem keresgélni, de mást sem kapok minthogy nincs végzettségem. Diákként dolgoztam kasszában, árufeltöltő is voltam, nem egy nagy dolog,mégis ezen problémáztak az összes helyen ahova jelentkeztem hogy nincs meg a papírom..
2020. márc. 6. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:

"Régen" festő munkakörben is dolgoztattunk olyat, akinek nem is volt meg hozzá a végzettsége, csak a "tehetsége".


Egy ideje a foglalkoztatóknak előírták, hogy a különböző munkakörökhöz a legalacsonyabb végzettséget/képzettséget/szakképzettséget meg kell határozniuk, kivéve, ha azt jogszabály határozza meg helyettük (például orvos nem lehetsz közigazgatási végzettséggel, és végrehajtó sem jogi diploma nélkül).


Tehát volt egy nagy "söprés" e területen, mentek az "átminősítések", vagy továbbképzések.

A nem "multi" cégek ezt úgy oldják meg jelenleg is, hogy például valakit lakatos munkakörben foglalkoztatnak papír forma szerint (arról van bizonyítványa), de mivel igencsak tehetséges, hegesztői munkát végez valójában végzettség nélkül. Tudni fog erről valaki rajtuk kívül? Jó esetben nem.


A kereskedelmi boltok egy ilyet nem vállalnak fel (érthető módon), vagyis el kell fogadnod ezeket a tényeket.


Árufeltöltő most is lehetsz végzettség nélkül, ennél a résznél a munkáltatói kifogásokat nem értem. :)

2020. márc. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Apukám szobafestő, bárkit felvenne, aki tud festeni, papírja egyik emberének sincs. 1 próbanapon úgyis kiderül, h tud-e festeni. Szerintem a szakmában nem számít
2020. márc. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért is írtam:


"A kereskedelmi boltok egy ilyet nem vállalnak fel (érthető módon), vagyis el kell fogadnod ezeket a tényeket."


Egy egyéni vállalkozó, kisebb cég bevállalja, hogy végzettség nélkül alkalmaz dolgozókat mondjuk szakmunkásnak való munkakörben. De nem minden munkáltató vállalja ezt fel. Továbbá, valószínűleg nem ez lesz a munkakörének a hivatalos neve sem.

2020. márc. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!