Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » EKÁER: szabad módosítani a...

EKÁER: szabad módosítani a rendszámot ha átrakodás történt?

Figyelt kérdés

Tegnap érkezett volna az áru amit vártunk, viszont délután hívott a fuvarozócég, hogy csak ma reggelre fogjuk megkapni és átrakják másik teherautóra, módosítsam a rendszámot az EKÁER rendszerben.

Én módosítottam, beírtam megjegyzésbe, hogy átrakodás történt. Ma le is zártam a számot, viszont nem tudom szabályos-e ez így, vagy új számot kellett volna kérni. Első EKÁER szám igénylésem volt. Nem vagyok járatos a témában.

Köszi ha valaki tud segíteni.



#fuvarozás #átrakodás
2020. márc. 13. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de ha először csinálod, akkor miért nem azzal kezded, hogy cégen belül megkérdezed, hogy mit kell tenni ilyenkor? Vagy ha kérdezni ciki, akkor miért nem keresel rá választ máshol?

Csinálsz valamit, aztán a neten kérdezed, hogy jó volt-e úgy, ahogy csináltad?

2020. márc. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de a cégnél csak én dolgozok plusz van a két ügyvezető, akik nem értenek ehhez. Ezért rám bízták, mivel minden irodai dolgot én csinálok. Megkérdeztem 2 könyvelőt előtte hátha tudják... azt mondták ők nem csinálnak ilyet. Egyik ismerősöm sem dolgozik EKÁER rendszerben. Kerestem neten, nem találtam, azért is írtam ki ma a kérdést, hátha ért valaki ehhez. Valamit muszáj volt csinálnom tegnap délután nem gondolod???

Az ilyen okoskodó, idióta emberektől mentsen meg a sors. Mi a francnak kellett írnod ha érdemleges választ te sem tudtál adni, NE HARAGUDJ???

De ha te egy EKÁER szakértő vagy nyugodtan leírhatod hogy kellett volna megoldanom ezt a problémát. Kíváncsian várom.

Normálisan tettem fel a kérdést szerintem.

2020. márc. 13. 14:21
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Jól csináltad. Ha átrakodás van, akkor módosítani kell a rendszámot, oknak pedig meg kell adni, hogy átrakodás. Nem kell (talán nem is szabad) új EKÁER-számot kérni.
2020. márc. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jaj de jó, köszönöm szépen a válaszod :)

Az zavart, hogy ugye átírtam a rendszámot, akkor az előzőnek nincsen nyoma. Màrmint, hogy tegnap mivel jött az áru azt mivel lehetne bizonyítani? Vagy ilyenkor már mindegy?

Féltem, nehogy büntetést kapjunk, de a főnökeim még ennyire sem értenek ehhez.

2020. márc. 13. 20:54
 5/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Az zavart, hogy ugye átírtam a rendszámot, akkor az előzőnek nincsen nyoma. Màrmint, hogy tegnap mivel jött az áru azt mivel lehetne bizonyítani? Vagy ilyenkor már mindegy?"


A rendszer eltárolja. Lehet, hogy te nem tudod visszanézni, de attól a rendszer még tudja.


"Féltem, nehogy büntetést kapjunk, de a főnökeim még ennyire sem értenek ehhez."


FYI: sokak állításával ellentétben a NAV-nak sem érdeke, hogy mindenkit halálra büntessen. Első hibázásnál valószínűleg egy nagyon minimális büntetésre lehet számítani (a max az ha jól tudom, akkor a szóban forgó áru ÁFA-értékének a fele - nettó 5M-nél az jó 600 ezer is lehet), azaz ilyen 10-20000Ft-okra. De a te esetedben jól jártál el. Ha kicsit utánaolvasol, hogy mi is a teendő, akkor meglátod, hogy átrakodásnál pontosan ezt kell csinálni.

2020. márc. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Annyira örülök, hogy idetévedtél a kérdésem alá,és érthetően, nem kioktatva válaszoltál. Több hozzád hasonló ember kéne az oldalra, akik valóban segítenek.

Megnyugtattál teljesen.

KÖSZÖNÖM a hasznos válaszaid. :))

2020. márc. 14. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!