Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy üzletben egy árúcikk...

Ha egy üzletben egy árúcikk több áron van kitéve, tudtommal kötelesek az alacsonyabb áron adni. Internetes vásárlásnál miért nincs ez így?

Figyelt kérdés
A hivatkozás: csak egy gépünk van (informatika témaköre)...nem tudtuk frissíteni....egyéni szoc. probléma. Milyen szemét dolog az, hogy meghiredtnek árúcikket alacsonyabb áron, mint a konkurrencia..az ember odamegy, aztán kiderül, hogy az az ár már nem érvényes. Erre is kellene törvény ...(tisztességtelen kereskedelem)....ja, amúgy meg miért éppen pont csak az lenne tisztességes kishazámban (?)
2020. márc. 14. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

"Internetes vásárlásnál miért nincs ez így?"


Az interneten vetted meg az árucikket és a boltba érve drágábban akarták adni a megrendelt terméket?

Vagy az interneten olcsó volt, bementél és a boltban már más ára volt?


Ugyanis arra minden további nélkül van lehetőség, hogy az internetes ár olcsóbb legyen, mint a bolti.

2020. márc. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Neten sok minden olcsóbb, mint a boltban.

Így egyelőre tényleg értelmetlen a kérdés.

Pl. Media Markt is így csinálja. Nem a bolti forgalmat generálja, hanem egy kis kedvezménnyel az online vásárlás felé terel.

De ilyen pl. a Pingvin Patika is.

Onnan sokat rendeltem, mert online megrendeltem, patikai átvételt kértem, és így jó áron volt sok minden. De most a patikai átvételnek is ára lett, ami szerintem már szánalmas. Így csak tízezres nagyságrendben érné meg rendelni. Bár rendeltem már onnan 20 meg 40 ezerért is, de azért nem minden hónapban.

Szerintem az, hogy rendelek 5 dolgot, ami össze van készítve, és a patikus csak átad egy szatyrot meg kér egy aláírást, nem ugyanannyi idő, mint míg Marika néni mindent egyesével mond el, véleményt kér, meg nincs-e olcsóbb, stb... Ezt megfizettetni velem... engem elvesztettek ezzel a húzásukkal.


Szóval pontosítsd, te mire gonsdolsz, mert így nem jövünk rá. :)

2020. márc. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az interneten csak a reklámja volt. Írtam is, hogy arra hivatkoztak, hogy nem tudták frissįteni...
2020. márc. 14. 20:50
 4/12 A kérdező kommentje:
Tehát még 1szer: nem internetes vásárlás tarifája szerepelt a neten reklámban, hanem a bolti ár.
2020. márc. 14. 20:53
 5/12 A kérdező kommentje:
Bocs, én tettem fel rosszul a kérdést...
2020. márc. 14. 20:54
 6/12 anonim ***** válasza:

A hirdetésben sehol sem szerepelt határidő, hog ymeddig tart az akció?

Kis betűvel sem?

Vagy pl. úgy szokták, hogy "részletek a boltokban".


Így nem nagyon van mire hivatkozni, odamész, és nem tudsz rámutatni, hogy tessék, erről beszélek!

Hiszen ott nincs több áron kitéve.

2020. márc. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát, nem igazán értem, miért próbálod kimosni őket. Ha pl. a kezemben egy mobiltelefonnal ott helyben megmutatnám nekik, hogy abban a pillanatban is fenn van a neten olcsóbb áron...

De....szerinted teljesen oké így a helyzet? (te is boltos vagy?)

2020. márc. 15. 01:02
 8/12 anonim ***** válasza:

Te valamit nagyon félreértesz.

Próbáltam a részleteket megtudni, mert lehet, hogy valami elkerülte a figyelmed.

Én nem vagyok kereskedő, és nem próbáltam mosdatni őket, neked üldözési mániád van.

2020. márc. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Bocs', ha tévedtem!

De miért olyan nehéz elképzelni, amit leírtam.Volt nekem már korábban is hasonló tapasztalatom. Feltételezem, hogy nincsen rá paragrafus - vagy nem büntettek még meg senkit hasonlóan tisztességtelen kereskedelem miatt. Persze, ha abból indulok ki, hogy milyen erkölcsök és törvények vannak országunkban - és azokat hogyan alkalmazzák....

2020. márc. 15. 13:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem nehéz elképzelni, de azt sem, hogy te nem vettél észre valamit.

Tudom, mert nem egyszer volt már, hogy én is benéztem valamit.

Pl. nagyon utálom, hogy az Aldis, Lidl-s újságoknál minden oldalon más-más napi akciók vannak. Kinézel valamit, tök jó, elmész érte, ja bameg, ma nem is annyi. Reklamálsz, hogy dehát az újságban nem ez van! Aztán megmutatják, hogy de, mert amit te gondoltál, az csak holnaptól lesz.

Meg rengeteg cég trükközik az apró betűvel, ez is marketing. Tesco, Coop, és még sokan mások: 1 l tej 169 Ft!

Valahol elrejtve: ha min. 3-at vásárolsz, akkor ennyi.

Rengeteg a tisztességtelen gyakorlat, nagyon résen kell lenni.

Ha nagy összegről van szó, és úgy érzed, átvernek, akkor írni kell a Vásárlók könyvébe, esetleg a cég központjának. Legtöbb helyen korrekten kezelik a panaszokat. Ahol mégsem, ott pl. lehet írni a Homárra, az szokott segíteni. A nyilvánosság ereje, ugye...

Egy kis abc-ben épp árazták a tejet, nagyon jó áron volt. Gyanúsan jó áron, de hát jó akció, na. Vettem belőle. A pénztárosnak gyanús lett a dolog, hátrakiabált, a kollegina meg a homlokára csapott, hogy basszus, nem írta át a gépben az összeget, egy másik termék árát nyomta a tejre is. Mondja a pénztáros, hogy ez nem ennyi. Mondom: de. Nem tetszett neki, flegmázott, hogy akkor ezt ő fizesse ki? Mondom oldják meg, én annyiért viszem el, ami rá van írva. Ezt a legtöbben nem merik megcsinálni, nem akarnak vitatkozni, főleg ha a kasszás egyből bunkó. Inkább kifizetik a magasabb árat. De nem én.

Ezzel szemben az undorító Spar törvénytelenül járt el, a kasszánál már többe került a cucc, szóltam. De az ugye nagy bolt, a kasszásnak hiába mondom. Fizettem, mentem a vevőszolgálathoz. Együtt mentünk vissza a termékhez, mit ad isten, igazam volt. A köcsög eladó megfogta az olcsóbb polccímkét, és zsebre tette. Azt mondta, annyi, amennyit a pénztárgép hoz. Ezután már nem tudtam bizonyítani az igazam. Azóta, ha valami gyanúsan olcsó, fotózok.

2020. márc. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!