Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes lenne kivenni a...

Érdemes lenne kivenni a megtakarításaimat (Posta Mozaik, Posta Haszonőr, Posta Hozamőr, állampapír)?

Figyelt kérdés
Attól félek, ha nagy lesz a válság, nem fogok később sem hozzájutni a pénzemhez.
2020. márc. 17. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Az állampapíromhoz én nem nyúlnék, a többi befektetést viszont visszaváltanám amíg még lehet. Én biztos ami biztos alapon készpénzt is veszek fel, hogy ne a számlámon parkoljon a pénz, ki tudja mit hoz a jövő.
2020. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha válság lesz, akkor a pénzzel sem mégy semmire, ha kiveszed, akkor több eséllyel tudnak kirabolni!
2020. márc. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
#2 te kevered a gazdasági válságot az államcsőddel.
2020. márc. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
1, pontosan számlán jobb a pénz, érintésmentes fizetést igyekeznek mindenhol bevezetni.
2020. márc. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
#4: A számlán, kártyán keresztüli fizetések sokkal ellenőrizhetőbbek, korlátozhatóbbak, mint a készpénz, illetve kitettebbek is a kereskedelmi bankok csődjének. Ha hoznak egy intézkedést, hogy mostantól csak napi 5000 forintért lehet kártyával fizetni, és csak a kijelölt boltokban, vagy csődbe megy 1-2 nagyobb bank, akkor nézhetsz nagyokat a készpénzmentes fizetéseddel.
2020. márc. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy hiába van most valamilyen "befektetésben" a pénzem, amiért sokat dolgoztam, és gyűjtögettem, ha azt mondom májusban, hogy szeretném kérni, nem fogok hozzájutni. Nem konkrét bankszámlán van, hanem ilyen postai befektetésekben, de ugye azt is az állam kezeli.
2020. márc. 17. 11:09
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

A 10 akciócsoprotból 2 gazdasági, az egyikben érintett az állampípr is. Van akinél beragadt az államcsőd esélye 0 lemez,és ebben tartja a pénzt mert úgyse lesz. A kérdező félelme viszont lehet valós, mert kormányrendeletet most naponta hoznak, így akár holnap bejelenthetik az új államháztartási rendet szolgáló korlátozó intézkedéseket állami hitelek ( köztük állampír is ) átütemezésére, kifizetésre, azon felül, hogy a gazdasági recesszióval meg a pénz nem csak nem hozzáférhető de még le is értékelődik.


Más államban tartott bankszámlán egyenlőre kisebb lehet a veszélye a fentieknek, mivel ott nemzeti szint feletti intézkedés lenne ehhez szükséges, vagy rosszabb gazdasági helyzetbe kéne jutnia mint Magyarországnak. De kpban is célszerű diverzifikálni. Illetve hát eleve nem lekötni kellett volna már eddig sem mindent.

2020. márc. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

5, és a sok készpénzeddel hogy fogod megoldani a mindennapokat, amikor már most is 10ből 9 üzlet azt jelzi, hogy csak kártyával fizess?

Rendelet még nincs rá, szóval csak kérés, tudom. De még lehet. Nagyobb az esélye, mint a számlák befagyasztásának.

2020. márc. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a személyes álláspontom tudom mondani, én visszaváltottam a MÁP+-t. Arra várok, h lépjen az MNB, és 340 alá menjen az euró, és váltok is át 80%-ot.
2020. márc. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8: Természetesen van pénz a számlámon is, én hosszútávon (is) gondolkozom.
2020. márc. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!