Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A drogériáknak, kávézóknak,...

A drogériáknak, kávézóknak, dohány boltoknak mi a fenéért kell nyitva tartani még mindig? Nem létszükséglet!

Figyelt kérdés
2020. márc. 23. 06:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
33%

10es: az az egyfajta sampon nem valami fontos, másoknak nélkülözhetetlen termék, mint az elélemiszer, maszk, kézfetőtlenítő, nyugodtan vásárolj fel belőle 10-et vagy 50-et, a kutyát nem fogja érdekelni. És akkor legalább nem kellene hetente vagy mittudomén milyen gyakran jársz akár saját, családod vagy mások életét veszélyeztetve is érte a drogériába, mert nem lehetne még ideiglenesen se másik sampont használni ha bezárna a drogéria. Nem is értem miért nem spájzoltál még be belőle, hiszen mi lesz ha valóban bezár, ahogyan más országokban is? Hiszen ha ez az egy féle, nagyon speciális, különleges, csodasampon nem lesz kapható, akkor hogy jársz be a munkahelyre?!

Igazából ilyeneket olvasva már egyáltalán nem csodálkozom, hogy olyan gyorsan terjed a járvány, ahogyan. Egyiknek a csodasamponért kell megfertőznie egy rakás embert, a másik meg biztosan a csodakörömlakkért, a hármadik valami hasonlóan nagyon fontos dologért. Ezt hívják önzésnek, másokkal nem törődésnek. Ugyanúgy csak saját magával törődik az ilyen ember, mint azok, akik fertőzötten elmentek moziba, színházba, iskolai buliba, stb. és a legkevésbé sem érdekli, hogy milyen következményei lehetnek az ő önzőségének.

És akkor pontozgathatsz ahogy akarsz, a legkevésbé sem érdekel. Ha érdekelne nem írtam volna, hiszen nyilvánvaló, hogy megsértődnek azok, akik magukra ismernek, ahelyett, hogy magukba néznének.

2020. márc. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
66%

11-es azért még nincs kijárási tilalom, legalább vásárolni hadd menjen már el az ember! Nem 1000 fős koncertre vagy bulizni akarok elmenni, csak a 300 méterre lévő rossmanba! Még a spar is messzebb van 50 méterrel!

1-es tipusú cukorbeteg vagyok, ez már korona vírus szempontjából a veszélyeztetett kategória. Már egyáltalán nem járok sehová, reggel kocsiba be, irány a munkahely, este haza és ennyi. Vásárolni sem járok, mindent párom vesz meg. Tényleg egyáltalán nem megyek sehová! Nagyon féltem magam. Na de könyörgöm, a párom is csak férfiból van, hiába mutogatom neki a samponos falkont, úgysem ismeri fel. Havonta 1-szer hadd mehessek már el vásárolni a drogériába!

És igen, mint 10-es is írta, a munkahelyen fontos az ápolt megjelenés, nem mehetek be zsíros hajjal, és a hajamat sem fogom tönkretenni a mindennapos mosással.

2020. márc. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
34%

Erre reagáltam: "Ha bezárnak a drogériák, vagy ha csak azok is 3-ig lennének nyitva, szerinted hogy menjek be oda vásárolni? "

És a kérdésre írtam, hogy nem létszükséglet a drogériák nyitvatartása, nem életbevágóan fontos dolog az a sampon. Ha havonta egyszer mész, akkor miért zavarna hogy csak 3ig van nyitva? Veszel 2-3 db-ot és el vagy látva 2-3 hónapig. Gondolom van mobiltelefon a családban amivel akárki fotót tudna készíteni a falkonról és megkérdezni egy eladót, hogy hol találja ha valami szörnyűség következtében 3-kor bezárna, ne adj' Isten ki se nyitna a szupersampont áruló drogéria. Szóval lehet kifogásokat keresni, de a drogériák nyitvatartása nem életbevágó, semmi olyen nincs azokban, amit gyógyszertárakban és élelmiszerboltokban ne lehetne megtalálni. És most nem arról van szó, hogy valakinek csak egyfajta sampon, körömlakk, rúzs, sminkszett jó, mert ezeket meg lehet venni 2 hónapra előre, ettől még nem lesz létfontosságú.

2020. márc. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#11 én speciel nem járok sehova, mert itthon dolgozom, így megengedhetem magamnak, hogy ritkábban mosom, de nem mindenki van ilyen helyzetben, ha el kellene járnom dolgozni, muszáj lenne tízesével vásárolnom.
2020. márc. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 HaEv válasza:

Kedves Kérdező!

Miért vannak nyitva drogériák? Nem tudom, te mit használsz fürdés közben és után, én használok szappant, sőt dezodort is - még így is, hogy itthon dolgozom. Aztán pl a ruhákat is ki szoktam mosni, sőt, a mosogatószerből itthon most több fogy, hiszen itthon reggelizek, ebédelek, kávézok, amit korábban a munkahelyemen tettem. Ráadásul olyan elvetemült vagyok, hogy festem a hajam.

Sorolhatnám az érveimet, de engem inkább az érdekel, miből fogod eltartani azokat a családokat, akiknek a kereső tagjai ezekben az üzletekben dolgoznak - ha bezárnak és elküldik őket, nem lesz fizetésük! Azt gondolom tudod, hogy a pénzért azért még járvány idején is többnyire dolgozni kell.

És egyébként miért zavar, hogy ezek nyitva vannak? Ha az emberek betartják a szabályokat, szerintem nem gond. Visszaesik a forgalmuk eléggé bizonyos termékeknek.

Valamint miért nem kérdeztél rá a kocsmákra? Mert az alkohol fertőtlenít? Hm...

Nem vagyok benne biztos, hogy átgondoltad a kérdésed jogosságát. Szerintem gondold újra.

Szép napot!

2020. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kedves HaEv: "Én használok szappant, sőt dezodort is..." és ezek csak a drogériákban kaphatók?
2020. ápr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!