Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A magne b6 ot túl lehet adagolni?

A magne b6 ot túl lehet adagolni?

Figyelt kérdés
Leszokóban vagyok a cigiről és sokat segít a napi 3 db, megneb6 tabletta. A dobozon napi 4-6 van magnézium hiány esetén (ami nekem tudtommal nincs)... Szedhető pár hétig amíg túl leszek a nehezén?

2019. júl. 28. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szedd nyugodtan!


Ha hasmenésed lesz,csökkentsd a mennyiséget!(egyik tünete a túladagolásnak)

2019. júl. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Köze nincs a Magne B6 nak a cigizéshez. Ha nincs magnézium hiányod, akkor többet árt mint használ. Szerencsére a szervezeted kidolgozza magából a felesleget, hasmenés formájában. Ha ez neked jó, akkor csináld.
2019. júl. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Pedig a magnézium mérsékelheti az elvonás miatt jelentkező feszültséget. A hasmenés nem a túladagolás jele, hanem a rossz adagolás jele. Azt jelenti, hogy ilyen intenzitással nem tudja felvenni a szervezet a magnéziumot, ezért azt több kisebb adagra osztva kell bevenni a nap folyamán, biztosítva az egyenletes felszívódást. Mellesleg a nagydózisú magnézium is csak az első napokban okoz hasmenést, a test napok alatt alkalmazkodik és később már lehet nyugodtan nyakalni, nem hajt meg. De ez ilyen kis dózisú tablettáknál, mint a magneB6 a maga 48 mg magnéziumával, nem szokott előfordulni. MagneB6-ból a napi szükségletet 7-8 tabletta fedezné, a dohányosok magnéziumszükséglete meg eleve nagyobb is. Nem igazán lehet túladagolni a magnéziumot.
2019. júl. 29. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Panaszom nincs tőle... De tényleg sokat segít... Semmilyen elvonási tünetem nincs a cigi hiánya miatt... Nem vagyok ideges... Nem kattogok miatta... (az előző kísérletnél 2 hétig szenvedtem és minden bajom volt cigi nélkül... Most semmi ilyesmi sincs)
2019. júl. 29. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!