Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Újonnan vásároltam egy elektro...

Újonnan vásároltam egy elektromos deszkát számlával, garanciával, de az első használatkor kettétört. Az eladó nem akar foglalkozni a problémámmal, ilyenkor mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Facebook-on egy hirdetésben akadtam rá, jó áron kínálták, megvettem. Új termék, direkt kitértem a garanciára is, mondták, hogy kapok hozzá számlát, azzal tudnám érvényesíteni a garanciát ha lenne vele gond. Kihozta a futár cég, újonnan, sértetlenül. A vírus helyzet miatt a lakásban használtuk, de a kislányom alatt az első leszálláskor elvált a műanyag burkolata az összeillesztésnél, ennek én nem nyilvánítottam semmi jelentőséget, szerintem utólag sincs . Így használta a lakásban és másnap vettük észre , hogy ha a párom áll rá, a kerekei a súly alatt meg vannak vetemedve, befelé dőlnek. Továbbra is működik , ezen kívűl semmi baja. Jeleztem az eladónak (aki egyéni vállalkozó) valahogy rendezzük ezt a problémát, ennek nem így kell állnia. Maga a gép nagy teherbírású, 150 kg-ig terhelhető, párom 65 kg...

Másnap kislányom levitte a ház elé kipróbálni és úgy ahogy van az első járda hibánál kettétörött az egész.

Egyértelmű, hogy az eszköz hibás, gondolom gyári hibás, hallalni sem akar a kártérítésemről, vagy cseréről.

Ragaszkodig az eladó ahhoz, hogy nyújtsak be egy kártérítési igényt a futár cégnél, majd ők kifizetik mert ez szállításkor sérülhetett meg... Teljesen egyértelmű, hogy nem sértetlenül vettük át.

Ilyenkor milyen lehetőségeim vannak? 80.000 Ft volt az eszköz...


2020. márc. 29. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Azután én sem venném komolya a mesédet, hogy a kérdésben és a leírásban tök mást állítasz...
2020. márc. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom melyik része a mese , visszaolvasva észrevettem , hogy egy vesszőt kifelejtettem az egyik mondatból amitől teljesen más értelme lett .

Helyesen így szerettem volna:

"Teljesen egyértelmű, hogy nem , sértetlenül vettük át."

2020. márc. 30. 04:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Először azt állítod hogy első használatkor tört ketté.


Aztán azt hogy használta a kislány a lakásba, aztán másnap is illetve a párod is, majd harmadnap mikor újra használta a kislányod akkor tört össze.


Tehát megérkezett a termék amin már az első pillanattól látszott hogy minőségi problémák vannak vele amit figyelmen kívül hagytatok, majd 3 napig berheltétek úgy mire ketté tört, és te azt akarod bemesélni hogy "az első használatkor kettétört". Ezt így elég nehéz lesz megvédeni.

2020. márc. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!