Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Másfèl èv munkaviszony után...

Másfèl èv munkaviszony után mennyi ideig jár a munkanélküli segèly?

Figyelt kérdés
2020. márc. 30. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
3 hónapig ha kijön a 360 nap.
2020. márc. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Összesen van másfél év munkaviszonyom, mert pályakezdő voltam suli után mindjárt mentem dolgozni.
2020. márc. 30. 22:07
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem értem mert 2 hónap volt a munkanélkülim, és azt mondták a hivatalba hogy azért mert nincs meg a 3 év munkaviszonyom. De interneten viszont nem ezt olvastam. Vagy csak én nen értem. 580 napom van hivatalosan összesen amit dolgoztam.
2020. márc. 30. 22:20
 4/9 anonim ***** válasza:

A munkaviszonyos napjait add össze. Minden 10 munkaviszonyos nap 1 nap ellátásra jogosít, de maximum 90 napra.


Tehát hiába van Neked 9882 napnyi munkaviszonyod (27 év), akkor is maximum 90 napra kapsz ellátást, mint az, akinek csak 4 éve van.


Ha Neked 580 munkaviszonyos napod volt az "irányadó időszakban", akkor 58 napnyi ellátásra vagy jogosult.

2020. márc. 31. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyik feltétel az ellátáshoz:


"az álláskeresővé válását megelőző három éven belül legalább 360 nap jogosultsági idővel rendelkezik"


LEGALÁBB! Ha csak 360 napod van, akkor 36 napra kapsz ellátást. Ahhoz, hogy a maximum 90 napra kaphass, 900 napodnak kell lenni az ellátás igénylését közvetlenül megelőző 3 éven belül.


Ha csak 359 napod van, akkor nem jár az ellátás. Mert legalább 360 napnak lennie kell.


Így már OKÉ?

2020. márc. 31. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, így már tiszta.
2020. márc. 31. 07:53
 7/9 A kérdező kommentje:

Abban tudnátok segíteni hogy mivel félreértettem ezt az egészet így azt hittem 3 hónapig jár a munkanélküli így nem fizettem be magam után a tb-t utólagosan lehet?

Vagy levonják a fizetésemből ha újra dolgozom?

2020. márc. 31. 08:13
 8/9 anonim ***** válasza:
A TB tartozás kiegyenlítést a navnál kell intézni. Nem, nem vonják le a béredből, ugyanis azt a munkáltatód járulékként fizeti az állam fele, nem pedig kap egy nyomtatványt az elmaradásaidról.
2020. márc. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mivel az álláskeresési járadék folyósításának időszaka alatt is "biztosítottnak" számítasz, ezért annak megszűnését követően annyi napig, ahány napra álláskeresési járadékra jogosult voltál (naptári nap) nem kell fizetned az egészségügyi szolgáltatási járulékot (TB), de maximum 45 napig.


Vagyis, ha 58 napra járt az ellátás (naptári napra adják az ellátást), akkor a járadék megszűnését követő 46. naptól kell fizetned a fenti járulékot, ha addig nem tudsz/tudtál elhelyezkedni valahol.


A járulék fizetése alá be kell jelentkezni a 20T1011 nyomtatványon, melyet a NAV-hoz kell benyújtani. Holnapjukról letölthető, vagy ügyfélszolgálaton beszerezhető.


[link]

2020. ápr. 1. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!