Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nyernél a lottón adnál a...

Ha nyernél a lottón adnál a családodnak belőle?

Figyelt kérdés

Volt itt egyszer egy kérdés ahol egy hölgy szétosztotta nyert összeget a szülei és a testvérei között és a végén már csak mozgó ATM automatának nézték.

Ti adnátok ha egy nagyobb, több milliós nyereményt nyernétek és mennyit?



2020. ápr. 4. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem adnék nekik, de ha elmondják, hogy mit szeretnének, akkor megveszem nekik, persze épelméjű határokon belül.
2020. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Igen. Jóban vagyunk. A szűk család, legközelebbi rokonoknak adnék. Szüleim. Két unokatesó. Nagyszülők az egyik oldalról.

Sajnos már sokan nem élnek a családban. Szóval ez csak 6 fő, 4 család.

2020. ápr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

attól függ mennyit nyernék. 100 milla alatt senki nem kapna semmit.


500 milla vagy a fölött adnák a szűk családi körnek. 1x és nem többet. Ha elveri hülyeségekre, akkor így járt.

2020. ápr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem, el se mondanám. Főleg azért nem, mert akkor kitudódna. Ha egy nagyvárosban élnék akkor nem érdekelne, vagy ha el akarnék költözni a falumból akkor se, de nem akarok. Azt persze nem hagynám, hogy bajba kerüljenek, de egyébként nem.
2020. ápr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

A szűk családi körnek mindenképpen adnék, egyszeri nagyobb összeget. 2 tesóm van, meg a szüleim, nekik akár egyenlő részben is adnék. Tehát ha nyernék mondjuk 400 milliót, akkor 100-100 a két tesómnak, 100 a szülőknek, meg 100 magamnak. De ennél tágabb rokonságnak kizárt. Sőt, valószínűleg el is titkolnám a nyereményemet.

Vennék egy takaros házat/lakást, egy normális nyaralót, egy felső-közép kategóriás autót és ennyi. Ehhez nem kellenek milliárdok. Valószínűleg utána is dolgoznék (maximum kevesebbet), nem akarnék láblógatni 50 évig, miközben felélem a nyereményemet és nem csinálok semmit.

2020. ápr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Igen. Nagyon sok mindenben támogattak eddigi életem során, mind pénzzel, mind segítséggel. Milliárdokat nem akarnék nyerniy ez a 200 millió a célom, amit most a 6os lottn lehet nyerni. Pontosan tudom mennyi kinek-mennyit adnék. Nem költenem el egyből, beraknám 5 évre állampapírba. Magamnak csak 50 milliót tartanék meg
2020. ápr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma mondtam a férjemnek, hogy ha ma megnyerjük a 170 milliót, az ő szüleinek, az én szüleimnek meg a tesóméknak adjunk 10-10-10 milliót. Helyeselt. Más rokon nincs, akivel tartanánk a kapcsolatot.
2020. ápr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Titkolnom kene.

Igy is nagyon sok penzzel le lettem huzva anyam altal.

Apam mivel a nyamvadt gyerektartast se fizette igy kb. felejtsem el.

Nyilvan nyomorogni nem hagynam oket, de nem lenne flancolas es en se mutatnam, hogy van penzem.

Legnagyobb hibam volt, hogy anyan tudta az anyagi helyzetemet.

Ha ujracsinalnam sose mondanam el neki, hogy bejottek a dolgok.

Most megint csinalok mast, de nem lehet neki mondani semmit, mert lehuzna rolam az utolso bort is es ilyen cigany modon erzelmileg zsarol, hogy rossz gyerek vagyok, ha nem segitek neki.

2020. ápr. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Természetesen, legalábbis a szűk családi körnek, a szüleimnek azon belül is első körben. Ők neveltek, tartottak el, szeretetben, kényelemben huszon akárhány évig, nyilvánvaló hogy "törlesztenék". Mondjuk nyilván ha millió alatt nyernék akkor az nem akkora összeg hogy osztogassam, meg annál azért nekik is több van, de ha sokmilliót nyernék akkor természetes, magától értetődő. Tesóm is kapna, illetve a kicsit tágabb családi körben azok egy kisebb összeget, akikről tudom hogy tényleg jól jönne nekik, és nem csak a nyeremény kitudódása után jönnének lejmolni. Persze mindez függ a nyeremény összegétől, nyilván nem ugyanannyit és ugyanannyi embernek adnék másfél millióból, vagy 5 milliárdból.
2020. ápr. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeri alkalommal adnék köszönet képpen, hogy tetőt adtak a fejem fölé (nevelést különösebben nem kaptam). Azt hogy aztán hogyan osztják be, rajtuk áll. Éppen ezért utánam nem is jöhetnének.
2020. ápr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!