Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy ezressel be tudok szálni...

Egy ezressel be tudok szálni a tőzsdébe?

Figyelt kérdés
Paypallpn maradt egy ezresem, és gondoltam miért ne alapon kipróbálom, mégiscsak jobb mint a lottó

#unalom #tőzsde #szerencsejáték #vanegyszálcigidbuszjegyrekell
2020. ápr. 5. 11:23
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszi, az utolsó három hozzászólónak nagyon köszönöm. Informatív válaszok voltak.
2020. ápr. 5. 19:53
 12/20 anonim ***** válasza:
51%

#8


Én nem brókercégnél dolgozom, hanem aktívan kereskedek.


Nem kell feltétlenül értékpapírszámlát nyitnod.


Számos más lehetőség van kereskedésre.


Nincs tranzakciós díj, s nincs számlavezetési díj.


S ha vásárolok egy minimumpozíciót pl. EURUSD keresztből, DAX-indexból, aranyból, USA500-indexből stb., kb. 25-30 HUF költséggel jár.


Persze, ettől még a kérdező csak egy troll.


Ha rászánna 100-200.000 HUF-ot az indulásra, azzal már elég jól lehet kereskedni ( = megéri).


Mikroszámlán, gyakorlás céljából pedig már 5-10e Forinttal is el tud indulni.


S nincs számlavezetési díj, a jellemző tranzakciós díj pedig 5-20 HUF ügyletenként.

2020. ápr. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Ha rászánna 100-200.000 HUF-ot az indulásra, azzal már elég jól lehet kereskedni ( = megéri)."


Kicsit mások az elképzeléseink a megéri fogalmáról...


Teszem azt nincs semmilyen tranzakciós díj, költség, számlavezetés etc.


A 100 ezer forintjára egy 30%-os fefutás mellett kap 30 ezer forintot. Marhára megéri 30 ezerért évek alatt ezzel szüttyögni...

2020. ápr. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
61%

"A 100 ezer forintjára egy 30%-os fefutás mellett kap 30 ezer forintot. Marhára megéri 30 ezerért évek alatt ezzel szüttyögni..."


És akkor még arról nem beszélve, hogy az idő alatt "kötve van" a pénze, nem biztos, hogy ha esetleg szüksége van rá, akkor ki tudja venni vagy csak veszteséggel, T+ 3 nap miatt csak napokkal később jut hozzá, stb.

2020. ápr. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Valamint arról sem, hogy a költségmentes kereskedésből is adózni kell(ene), ami csökkenti a profitot, hogy sima állampapíron is keres 5%-ot minden kockázat és adó nélkül, tehát eleve az előnye az nem 30%, hanem a biztons befektetés és a tőzsde közötti különbség az adóval csökkentve.


Nyilván aki minimálbért keres, annak 30 ezre marha jó pénz, csak pont ő az, aki a jelenlegi helyzetben a csökkenő tőkéjét is megérzi.

2020. ápr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

12. aktívan kereskedsz, de kevered a tőzsdét a forex-szel?

a kérdező a tőzsdéről érdeklődött

2020. ápr. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
52%

#16


Természetesen a forex is tőzsde. Benne van a nevében: devizatőzsde. :)


Kapisch?


Korábbiaknak...


"Megéri?"


Meg. Ha nincs több indulótőkéje.


Én is kis összeggel kezdtem. Már az elején is minden egyes napon pár ezer Ft profittal növeltem a tőkémet, s pillanatok alatt lett belőle egymillió.


Aztán meg 10.


Mostanra meg a havi profitomból prémiumautót tudnék venni. Ámde minek egynél több???


Szóval, a 100e-200e csak az kezdéskor annyi. Skalp, daytrade stratégiákkal havi szinten a minimálbért már az elején is kényelmesen meg lehet csinálni. A "kamatos kamat" csodákra képes, akár egy-két év alatt is.


Megéri?


Megéri éhbérért a főnököd luxusáért robotolni? Ha szerinted igen, akkor baromira más elképzeléseink vannak a "megéri" jelentésével kapcsolatban.


Nekem akkor is megéri a saját utamat járni, ha egy fillérrel sem keresek többet a saját önálló tevékenységemmel, mintha egy ócska munkahelyen dolgoznék a főnök céljaiért. Ha meg annak sokszorosát keresem a saját eszemmel, akkor meg végképp.

2020. ápr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Természetesen a forex is tőzsde. Benne van a nevében: devizatőzsde. :)



Kapisch?



----


minek okostojáskodni, ha pontosan tudod, miért írtam.

ha meg fogalmad sincs, akkor te nem capisci (bár inkább okostojásra szavaznék, aki még csak nem is magyarul, hanem németül ír le egy olasz szót).

2020. ápr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
61%

"Szóval, a 100e-200e csak az kezdéskor annyi. Skalp, daytrade stratégiákkal havi szinten a minimálbért már az elején is kényelmesen meg lehet csinálni. A "kamatos kamat" csodákra képes, akár egy-két év alatt is."



Szóval, te 100-200 kezdőből havi minimálbért (ez jelenleg 160.920 bruttó 107.000 nettó) csinálsz 1-2 év után.


A havi minimálbér éves mértéke (számoljunk a nettóval) 1.284.000 forintot csinálsz évente.


A matek sehogy sem jön ki!!!

Mertha mondjuk minden forintodon még 1 forintot el tudsz érni a tőzsdén (gyakorlatilag duplázni a vagyont évnte), akkor elég lenne 1.284.000 tőke, viszont a 100-ből még kamatos kamattal sem lesz 1-2 év alatt ennyi.


Ha 2.5x-ni tudod a pénzed év-év viszonylatban, akkor a második évben megvan az 1.200.000, viszont ha ekkora zseni vagy, akkor nem minimálbért fogsz kitermelni, hanem az 5. évben már 2 milliárdot csinálsz.



Egyébként ha ezek mögött a dumák mögött, hogy 100-200 ezer beszállóval pár év alatt havi minimálbért lehte csinálni bármi valóság lenne, akkor te lennél a világ legjobb portfólió managere :)

2020. ápr. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19


Pokoli nagy szerencse, hogy az én sikerem nem attól függ, hogy te hiszel-e benne :D :D :D

2020. ápr. 13. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!