Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi álláskeresési járadékot...

Mennyi álláskeresési járadékot kaphatók?

Figyelt kérdés
2,5 éve dolgozom folyamatosan, a garantált bérminimumra vagyok bejelentve. Ez alapján 90napig jár az álláskeresési járadék, a kérdésem az lenne hogy mennyit kapok ebből kézhez. Olvastam a neten a témában, néztem kalkulátort is, de bruttó járulékalapot kell beírni, és úgy tudom a járadék is bruttó abból is levonnak, ezt kérdezem ha valaki mostanában ment munkanélkülire ilyen paraméterekkel az mennyit kapott? És mi van ha 3 hónap múlva vissza vesznek ugyanarra a munkahelyre?
2020. ápr. 5. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt 4 negyedéves átlagfizudat nézik, ennek a 60%-a lesz a bruttó álláskeresésid. Ebből 25%-ot vonnak.

Nincs megszabva, hogy a 90 nap letelte után ne mehetnél vissza ugyanoda dolgozni.

2020. ápr. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek alapján ha bruttó 195 ezret kerestem havonta akkor 0,6*195= 117e és ebből jön le 25% így kapok 87750 Ft-ot?
2020. ápr. 5. 16:45
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Igen. Annyi, hogy ugyan most 195 a bruttód, de ha jól értem, tavaly kevesebb volt, és mivel egy éves átlagot néznek, az lehúzza majd valamennyit.
2020. ápr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ. A 195e az elmúlt egy év átlaga, volt több is meg kevesebb is.
2020. ápr. 5. 17:48
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A járadék kérését közvetlenül megelőző 4 naptári negyedév átlagkeresetéből számolják ki a járadék bruttó összegét.


Tehát ha áprilisban jelentkezel járadékért, akkor 2019. április 01-jétől 2020. március 31-ig tartó időszak bérét nézik. Azt osztják az időszakhoz tartozó naptári napokkal.

Kicsit lesarkítva, de valahogy így... :)

2020. ápr. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!