Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postán "pufiborítékban"...

Postán "pufiborítékban" feladni valamit mennyibe kerül? És minek számít, levélküldeménynek vagy csomagnak?

Figyelt kérdés

Van az a bizonyos levegővel pufisított nejlonnal bélelt boríték.

Egy gyerek sportruhát szeretnék benne elpostázni, ami bár van benne egy fémcipzár, mégis össze tudom hajtani úgy, hogy szép lapos legyen, ne türemkedjen ki sehol. És nagyon könnyű az egész. Megmérni még nem tudtam, mert épp kifogyott a mérlegem eleme, de tényleg nagyon könnyű a cucc. Fél kilót egyáltalán meg sem közelíti.


Szóval ha beteszem a legkisebb pufiborítékba, akkor mennyi pénzért viszi el a posta belföldön?


Az a helyzet, hogy a postai díjtáblázatot megnéztem, de nem igazán igazodom ki rajta, hogy ez most akkor minek számít?


Sima levélnek, és lemérik, s a súlya alapján fizetek? Vagy valami csomagdíjat számolnak, s ha igen, kb mennyit?



#posta #magyar #belföld #pufiboríték
2020. ápr. 6. 07:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs fél kg, akkor AJÁNLOTT levélként (nehogy simán küldd, mert akkor nem tudod bizonyítani, hogy feladtad) 765 vagy 795, most így fejből nem emlékszem pontosan, DE! a levél vastagsága nem haladhatja meg a 2,4 cm-t - márpedig ez bubis borítékban szinte biztos, hogy meg fogja haladni. Amennyiben meghaladja, csak csomagként mehet el, az viszont jóval drágább.


Inkább azt javaslom, hogy csomagold be valami neylonba a ruhát, előtte ragaszd le celluxxal a cippzárt és úgy tedd egy sima borítékba - akkor talán elmegy levélként.

2020. ápr. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ja, azért gondoltam a pufira, mert akkor lenne egy tartása a borítéknak, és a tartalma is védettebben lenne. Gondoltam a sima boríték könnyebben szakadna.... Megfontolom amit ajánlottál!!!


És a 2,4 centit honnan veszed?

Mármint hol kell ezeknek a szabályoknak utánaolvasni? Annyira nem vagyok járatos az ügyben. Eddig csak leveleket adtam fel, csomagot meg csak nekem küldtek... :)

2020. ápr. 6. 07:27
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ezek a méretek mehetnek levélként, ami vastagabb, nagyobb stb, az csomagként, ami jóval drágább.


Ha a címzett beleegyezik és vastagabb, mint 2,4cm, küld postán maradó ajánlott levélként. Ott a méret nem számít, de 2 kiló alatt jobban megéri, mint a csomag. Annyi ennek a hátránya, h be kell mennie érte a postára, mert ezt nem viszik ki és értesítőt sem minden esetben kap ( papíralapú biztos nem, max sms-t ha megadja a telefonszámát ). Ajánlott levél/ postán maradó levél és a csomag közötti árkülönbség kb 1000-1500 ft. Levélnek ( ajánlott/postán maradó levél ) nekem is a 795 ugrik be, vagy 895 valahogy így. A csomag 1500-1800ft talán.


Súly alapján fizetsz, meg a szolgáltatások után. Pl ajánlott, elsőbbségi, utánvét, stb. Tehát ha ajánlott levélbe belefér kb 8-900 ft-ot fizetsz (2,4 alatti vastagság), ha nagyobb, de olcsóbban akarod feladni postán maradó ajánlott levélként add fel, ami szintén kb ugyanannyiba kerül. Sima csomagként kb 1400 környékén fogsz fizetni. Nagyjából ilyen árak vannak 500g-ig.

2020. ápr. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi nektek!

Főleg a linket! Pedig kerestem, de magamtól nem találtam volna meg!

2020. ápr. 7. 08:12
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

"Ha a címzett beleegyezik és vastagabb, mint 2,4cm, küld postán maradó ajánlott levélként."


Ez normál esetben jó ötlet lenne, de most, a koronavírus idején SEMMIKÉPPEN SEM!!

Mivel gyerek sportruháról van szó, jó eséllyel a gyerek is otthon van - mivel tanítás sincs - és ha kicsit messzebb lakik a vevő, akkor még tömegközlekednie is kellene GYEREKKEL!! MOST kivételesen nem jó megoldás.


Beszéld meg a vevővel - ha még nem adtad fel - hogy mi a fontosabb neki: az egészségük vagy az olcsóság?


Nem véletlenül vezette be a posta, hogy házhozszállításnál sem kell most a csomagot aláírni, csak személyit mutatni másfél méter távolságról.

2020. ápr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!