Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakáshitelnél mennyire számít,...

Lakáshitelnél mennyire számít, hogy nincs saját bankszamlam?

Figyelt kérdés

3 éve mikor elkezdtem dolgozni a szüleim egyik kevésbé használt bankszámlajara kértem a fizetesem.

Azóta is oda érkezik. Nincsen semmi hátsó dolog benne egyszerűen nekik nagyon kedvező dijak vannak.

Ő onnan pedig atutalja a férjem bankszámlajara.

Most lakast tervezünk venni a férjemmel. Ő lesz a fő ados.

De semmi információt nem találok erről, hogy kizaró tényező e, hogy nincs saját bankszamlam.


2020. febr. 11. 07:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Valószínüleg nem kell saját nevedre szóló bankszámla, de mindenképpen az lenne az értelmes megoldás.

Egyrészt felnött, férjezett nöként igencsak hülyén néz ki, hogy anyuka/apuka kezeli a pénzedet.

Másrészt ha netán nem tudod valamiért fizetni a törlesztést, akkor ök szívják meg.

Harmadszor meg, ha netán velük történik valami, nem tudsz a saját pénzedhez hozzáférni.

2020. febr. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy emlékszem, hogy nálunk mindkettőnknél kellett saját számla. Mindenesetre ha a férjed lesz az adós és az ő számlájáról mennek majd a törlesztőrészletek, akkor lehet hogy nem létszükséglet.

Én nem értem egyébként, hogy miért nem nyitsz egy sajátot. Ma már azért alapvető szerintem.

Nálam már ott kezdődnek a problémák, hogy a hitelnél munkabért kell igazolni. Ez általában egy hiteles számlakivonattal ki is van pipálva, de amikor másnak a számlájára érkezik a te munkabéred, akkor más kéri ki az igazolást a saját számlájáról, hogy bizony a te munkabéred oda érkezik? Fura ez így.

Vagy ha ne adj isten a számlavezetővel történik valami és nem jutsz a pénzedhez?

2020. febr. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ez eddig így mukodokepes volt, rögtön elutaltak a szüleim a pénzt a férjem számlájára.

Most már ha nem muszáj nem szeretnék számlát nyitni, meg 2 hónap van a szülési szabadságombol utána a férjem veszi igénybe a gyed extrát, en pedig lemondok róla.

2020. febr. 11. 08:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig egy saját bankszámla alap vagy közöset kéne csinálni a férjeddel. A szüleimnek közös számlájuk van, mindkettőjük fizetése oda érkezik, onnan mennek beszedésivel a rezsiszámlák... stb.
2020. febr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, hallgass a többiekre és nyiss egy saját bankszámlát. Felnőtt ember vagy, önálló léttel. Számtalan kedvező bankszámla van, akár párszáz ft-os bankszámlavezetési díj is van.

Oké, hogy a szüleid számlája kedvező, de bárkivel (a szüleiddel is és a férjeddel is) bármi történhet.

Pl. ha szüleid számláját (akár tévedésből is) zárolják, már nem kapod meg a fizetésedet.


Ha - ne adja Isten - esetleg a házasságod fullad kudarcba (nem kívánom, de gondolni kell rá), ott maradsz egy fillér nélkül a gyerekkel.

Olyan mértékben függsz így másoktól, hogy az már szinte egészségtelen.

És nem, nem vagyok egy mindig mindenben legyünk önállóak, 6 évesen járjon egyedül iskolába a gyerek - párti, de mindenképpen javaslom, hogy nyiss egy SAJÁT bankszámlát.

2020. febr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy gallyra menjen a házasságuk, elég egy nem várt baleset, vagy olyan jellegű betegség, amikor a férj nem fér a számlájához. A család teljes jövedelme hozzáférhetetlenné válik. Szerintem biztonsági játék két számlát tartani, két helyre utaltatni a család bevételét, vagy közös számlát tartani, amihez mindkét fél hozzáfér.
2020. febr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hitel szempontjából ha elég a férjed fizuja akkor a tied igazából mindegy. Ha nem elég akkor túl sok hitelt akartok, át kéne gondolni!
2020. febr. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mellesleg tudomásom szerint a gyermek utáni juttatásokat nem számolják bele a bevételekbe, így nem is igazán van jelentősége. Ha kell hozzá a fizetésed, gyorsan bele kell vágni.
2020. febr. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!