Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kölcsönadtam és én érzem...

Kölcsönadtam és én érzem rosszul magam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég kölcsönadtam egy ismerősömnek 300ezer forintot, mert mindeféle dolog dőlt rá, többek között a főbérlője kilakoltatással fenyegette a hátralékok miatt.

Hiányzik nagyon ez a pénz, de úgy adtam pár hétre, hogy láttam és igazolta, hogy kapott egy nagyobb személyi kölcsönt, amit hamarosan utal a bank, megígérte, hogy ebből visszaadja.

Utána az utalás előtt valami papírjaival mégis gond volt, és a bank macerázott, de elvileg tisztázta az ügyet.

Azóta nem tudom, hogy utalták-e a hitelt vagy sem, néha megkérdezi, hogy vagyok, elmondja, hogy ő nagyon szarul, de pénzről nem beszélünk.

Nem tudom, megkapta-e a pénzt, és nem akarta visszaadni belőle, vagy meg sem kapta végül, mert ha ez utóbbi, akkor sosem látom viszont a pénzem.

És én, aki kölcsönadtam, most nagyon hülyén érzem magam, hogy ezt felhozzam, amikor talán az utcára kerül, ha ezt visszacsikarom tőle (illetve simn lehet, hogy nincs is miből visszaadnia). Viszont én is nagy nehézségekbe ütközöm hamarosan, ha ez a pénz kiesik.

Segíteni akartam, és biztosítva láttam a visszafizetést, de most eléggé félek.


2020. ápr. 6. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kérdezz rá, hogy megkapta-e a személyi kölcsönt. A saját erődön felül nem tudsz másnak segíteni, azt ő sem várhatja el.
2020. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

..jaj nem szabad...nem szabad kölcsönadni, mert megronthatja a kapcsolatokat....sajnos nagyon levés olyan ember van, mint amilyen valószínű te magad is vagy, aki rögtön visszadná...

nagyon sajnálom, de ha ezt a pénzt most nem kapod vissza, akkor nem csak a pénzededet fogod elveszíteni, hanem annak az embernek a tiszteletét és megbízhatóságát is..

soha nem lesz már a régi a kapcsolatototok...

kivéve persze, ha családról van szó, mert hát ha a családnak adunk, akkor feltételezem ha nem adja vissza se tragédia.

2020. ápr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne nekem legyen igazam de szeeintem átvágtak, mint sz.rt a palánkon.
2020. ápr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is átvágtak és majdnem biztos, hogy nő vagy kérdező és az illető pedig férfi.

Egy kolléganőmet is pont 300 ezer ft körüli összeggel vágták át és az illető több személlyel is ezt csinálta - később ugyan a károsultak összefogtak és feljelentették, de pénzt azóta sem láttak.


A személyi kölcsönt elvileg nagyon rövid időn belül utalják, ha valami nincs rendben és azt tisztázta, akkor a tisztázás után MAX. 1 hét.


"de most eléggé félek"

Nem félni kell, hanem KÉRDEZZ RÁ, mert ha "gyengének" lát, akkor palira vesz és még ha megkapta a kölcsönt, se feltétlenül adja vissza.


Gondolom, papír meg nem született az esetről...

2020. ápr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akinek nem ad kölcsön a bank, annak èn mièrt adjak?! Drága lecke volt, biztos tanulsz belőle. Sajnálom!
2020. ápr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát koveteljed, jobbat nem tudsz. Ha nem adja vissza akkor ennyi. Rendőrség se fog ezzel foglalkozni. Nem bizonyítható, meg te adtad magadtól szóval nem elvette.
2020. ápr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!