Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kölcsönadtam egy ismerősőmnek,...

Kölcsönadtam egy ismerősőmnek, de nem akar fizetni, hogyan szerezzen meg a pénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit több mint 1 millió forintot adtam kölcsön egy ismerősömnek és most nem akarja visszaadni. A kölcsönből készült egy szerződés is. Természetesen elküldöm a fizetési felszólításokat is, de nem hiszem, hogy arra lenne reakció. Ha elmegyek egy ügyvédhez és beperelem akkor az mennyibe kerül nekem kB?

Ügyvéd díja, pet költség stb?

Mennyi ideig húzódhat el egy ilyen per?

Mén nem csináltam ilyet és azért kérdezem.



#ügyvéd #bíróság #per #kölcsön #per költség #ügyvéd díjazás
2020. jan. 11. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Ezért nem adok soha senkinek.

Hosszadalmas lesz, nem biztos hogy valaha viszont látod a pénted

2020. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Soha ne adj kölcsön, nyilván azért kér valaki, mert nincs pénze, meg nem is lesz. Ha tőlem kér valaki, egyrészt nem adok egy fillért sem, másrészt ha adnék is, annyit adok amennyi nem hiányzik nekem, mert 99,9% hogy nem fogja visszafizetni. Hagyd a fenébe, sosem fogod látni azt a pénzt, felesleges plusszköltségekbe verni magad. Mond meg neki, hogy részletekbe fizesse vissza neked, vagy arannyal is fizethet, szedje össze amije van. Hátha így könnyebben hajlandó lesz.
2020. jan. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ügyvédhez menni és beperelni, hanem egy közjegyzőhöz és fizetési meghagyást bocsátatni ki vele.

Ha nem fizet az adós (és nem mond ellen 14 nap alatt), akkor megindul a végrehajtási eljárás: fizetésből letiltás, bankszámla inkasszó, stb.

2020. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2020. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Akkor érdemes belevágnod, ha az ismerősnek van végrehajtható vagyona.


Például hivatalos bére, ingatlanja (lehetőleg tehermentes), piacképes gépkocsija, stb.

Tehát van miből behajtani. A Te behajtási költségedet is megtérítteted vele az eljárás során.


Viszont ha "lyukas a zsebe", akkor csak kidobott pénz a kölcsönt hivatalos úton behajtatni.

2020. jan. 12. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!