Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon milyen bérek...

Magyarországon milyen bérek mellett lehet egy 3 gyerekes családot szegénynek /középosztálybelinek/gazdagnak nevezni?

Figyelt kérdés

Én például mindig átlagosnak tekintettem magunkat (most nem fogom leírni a szüleim keresetét), és nagyjából a megítélésem is ezt tükrözi :

Ha valaki szegényebb családból származik, mint én, gyakran kiakad, hogy én nem végzek diákmunkát suli után, vagy, hogy a családunk el tud menni nyaralni.

Ha egy gazdag társaság mellett megyek el, van, hogy nevetnek azon, hogy nem új a telefonom (2 és fél éves), és nem drágák a ruháim.

Szóval lényegében arra lennék kíváncsi, hogy a gyakori kérdések népe mit tekint a nagy átlagnak, és ahhoz képest én hol vagyok😅


2020. ápr. 8. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hat ahogy leirod ti vagytok a középosztálybelinek.

Szerintem egy 5 tagu csaladnak ugy 550 ezer ft netto bevetel kell, legyen ez a kozepe alatta egy 100 assal szegenyek folotte a gazdagok.

Ezt ugy irtam hogy hitel es alberlet nelkul ha valamelyiket fizetni kell akkor nyilvan tobb kell.

2020. ápr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egy gazdag társaság mellett megyek el, van, hogy nevetnek azon, hogy nem új a telefonom"


ez komoly? ilyen létezik a világban?

és mi az, hogy ha elmész melletük? konkrétan megszólnak idegenek az utcán? elképzelhetetlen

2020. ápr. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem sose mondanak semmit, de van, hogy megnéznek, és megjegyzést tesznek rá, hogy "Nem szépen vagyok felöltözve", vagy volt olyan, hogy mentem egy hídon, és 2 ilyen instán virítósnak kinéző lány el kezdett rajtam nevetni.( egy piros, nem túl rövid ruhában voltam, és egy bőrszínű nyári szandálban). A telefonomat meg gyakran megbámulják, mert törött a képernyője, és gyakran mondják, hogy vegyek újat, vagy vigyem szervizbe. Én ilyenkor mindig azt mondom, hogy "szervizbe nem viszem, annyiból már veszek újat, újat meg nem veszek, mert ez működik". Ilyenkor a gazdagabbak furán néznek, majd mondanak egy okét, a szegényebbek meg " hülye vagy, ha ennyi pénzem lenne, mint neked, én már rég lecseréltem volna egy jobbra" 😅
2020. ápr. 9. 00:47
 4/6 A kérdező kommentje:

Reakció 2, mert előbb rosszul értelmeztem.

Szóval még soha egy random idegen se szólt be azért, mert nem új a mobilom, de ismerősök van, hogy beszólnak nekem miatta. Idegenek max ilyen sajnálattal vegyes érdeklődéssel bámulják.

A legdurább dolog amit kaptam idegenektől az olyan volt, hogy egy 3 fős páwa banda ment mögöttem és azon vitatkoztak, kinek mennyi pénzt kéne fizetni, hogy lefeküdjenek velem (akkor zsíros hajam volt, és kb az utolsó tiszta téliruháimat vettem fel, hogy ne fagyjak meg, tehát tényleg nem lehettem túl szép), ami eléggé rosszul esett akkor.

2020. ápr. 9. 00:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan havi egymilla felett kereső barátom, aki betört képernyős telefonnal mászkál, egyszerűen nem érdekli. Ez nem téma. Meg szerintem a telefon eleve nem fokmérője semminek. Minden putriban van iPhone meg laposTV.


Szerintem legalább 600ezer kell, hogy egy 5tagú család megéljen. Tehát ez a minimum, nem a középosztály.


Az, hogy te alattad és feletted is vannak, azt jelenti, hogy nagyjából átlag vagy.

2020. ápr. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A mi jövedelmünk kb. 1,2M ,igaz csak 2 gyerekünk van.

Házat újítunk fel,így jelenleg ez "semmi" pénz.

Ha kész lennénk is max. alsó középosztálybeli kategória lennénk!

Férjem kb.ebben nőtt fel,az én családom csontszegény volt!

2020. ápr. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!