Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes nagy tételben...

Hogyan érdemes nagy tételben aranyba fektetni?

Figyelt kérdés

Szeretnék befektetni 550000 forint környékén aranyba.


Komolyabb utánaolvasás nélkül eddig a következő 3 lehetőség merült fel:


1. Fizikai arany

2. Erste vagy más bankba arany alapú befektetési alap(nem tudom van -e ilyen)

3. Buda cash android app

4. Pax gold, arany alapú erc20 token



2020. ápr. 11. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Néztem jobbról, néztem balról, de az 550000 Ft sehonnan nem jött ki nagy tételnek. Ebből én biztosan nem vennék aranyat, mert bármikor szükséged lehet rá.
2020. ápr. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenképp aranyban akarsz pénzt tartalni, fizikai formában tartsd.
2020. ápr. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Buda Cash felejtős - nem hallottál a brókercég botrányáról? Néhány ember tudna mesélni róla, akiknek odaveszett a pénze.


Mindenképp fizikai aranyba, de azt nem most kellene megvenni, hanem "békeidőben".


És igen, az 550 ezer ft nem számít nagy tételnek.

2020. ápr. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még valami: azt azért tudnod kell, hogy ha a vételtől számítva nem felfelé megy az arany ára, hanem lefelé, akkor könnyen lehet, hogy amikor szükséged lesz a pénzre, akkor csak veszteteséggel tudod eladni - ezt is kalkuláld bele.
2020. ápr. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Bármikor szükséged lehet rá":


Kivéve ha egy hónap múlva már nem ér semmit és jöhetnek a milforintos bankjegyek

2020. ápr. 12. 09:46
 6/9 A kérdező kommentje:

"Buda Cash felejtős":


A Buda Cash -t képletesen írtam. Nem tudtam, hogy a botrány után is üzemel még mindig. Mindenesetre amióta ezzel a kérdéssel foglalkozok, a neten rendszeresen felugranak android app reklámok, amik többek között aranybefektetést is kínálnak. Kérdés, hogy ezek mennyire biztonságosak, illetve egy gazdasági összeomlás esetén mennyire biztonságos otthon aranyat tartani.

2020. ápr. 12. 09:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Kivéve ha egy hónap múlva már nem ér semmit és jöhetnek a milforintos bankjegyek"


Ha csak ennyi fogalmad van a gazdaságról hogy ilyeneket vizionálsz, akkor tényleg nem érdemes.

2020. ápr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha hiperinflációra számítasz, akkor ezt a nagy tételt fektesd inkább lisztbe meg wc papírba!
2020. ápr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem 550 milliót akartál írni? :)


Viccen kívül ennyiért 1 unciát vehetsz, és érdemes fizikai aranyat venni, valamilyen aukciós oldalon magánszemélytől.

2020. ápr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!